کدخبر: ۲۴۶۵۵۵ لینک کوتاه

نشریه آمریکایی: اس ۴۰۰ روسیه شوخی‌بردار نیست

اقتصادنیوز: نشنال اینترست هشدار داد: با اس-۴۰۰ شوخی نکنید!

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از اسپوتنیک، نشریه نشنال اینترست آمریکا را از شوخی با سامانه پدافند هوایی اس 400 برحذر داشت.

به نوشته این نشریه، درباره این سامانه بحث های زیادی وجود دارد. آمریکا کشورها را در ازای خرید این سامانه تهدید به تحریم می‌کند، اما کشورهای بزرگ جهان همچنان نسبت به این سامانه ابراز تمایل می‌کنند. امضای قرارداد خرید این سامانه توسط چین و هند خود گویای این امر است. هیچ نیروهای هوایی دلش نمی‌خواهد با این سامانه روبرو بشود.

سامانه اس-400 سیستم بهتر اس-300 است که در دهه 1960 طراحی و ساخت آن آغاز شد. در سال 1978 این سامانه به ارتش تحویل داده شد. از آن زمان به بعد سامانه اس-300 دائما مدرنیزه شد و انواع جدید آن ساخته می شوند. سامانه «اس-300 پی ام او2» نوع اولیه سامانه «اس-400» نامیده می‌شود.

سامانه پدافند هوایی اس-400 مجهز به رادار جدیدی است که امکان ضربه به هر نوع هدف هوایی را برای این سیستم فراهم می‌سازد. علاوه بر آن، این سامانه می‌تواند از 4 نوع مختلف موشک با وزن و امکانات متفاوت استفاده کند.

ارتش روسیه مسلح به سامانه اس-400 «تریومف» است. از این سیستم برای دفاع همه جانبه و موثر از تأسیسات مهم سیاسی-اداری، اقتصادی و نظامی در مقابل ضربات هوایی، موشک‌های کروز، موشک‌های تاکتیکی بالستیکی  و موشک‌های بالستیکی میانبرد در شرایط جنگ استفاده می‌شود.