کدخبر: ۲۴۷۷۹۷ لینک کوتاه

زائران مرز چذابه را برای بازگشت از عتبات عالیات انتخاب کنند

اقتصادنیوز : سرپرست مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی کشور گفت: با توجه به روان بودن تردد در مرز چذابه به زائران عتبات و اربعین حسینی توصیه می شود این مرز را برای بازگشت انتخاب کنند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل ازایرنا ،پیرحسین کولیوند درحاشیه بازدیداز فوریت های پزشکی مستقر در مرز چذابه عنوان کرد: مرز چذابه نسبت به شلمچه و مهران خلوت تر و تردد آن نسبت به دیگر مرزها از ترافیک کمتری برخوردار است. وی افزود: خدماتی هم که در این مرز ارائه می شود ، خدمات با کیفیتی است به همین دلیل توصیه می شود که زائران مرز چذابه را برای بازگشت انتخاب کنند.

وی ادامه داد: تعداد900دستگاه آمبولانس و 10 فروند بالگرد در هر سه گذرگاه مرزی به کشور عراق مستقر هستند و در هر مرز دو بیمارستان سیار فعالیت دارد.

سرپرست مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی کشور افزود: با مراقبت هایی که کارشناسان بهداشت و مدیریت بیماری های واگیردار انجام داده اند تا کنون هیچ گونه بیماری واگیرداری زائرین را تهدید نکرده است.

کولیوند با اشاره به اینکه نیروهای فوریت پزشکی امسال کمترین فاصله ها را برای استقرار در نظر گرفته اند عنوان کرد: تا کنون 130 هزار نفر به مراکز فوریت های پزشکی و مراکز درمانی مستقر مراجعه کرده اند که از این تعداد سه هزار نفر در بیمارستان های ثابت مرزی برای ادامه مراحل درمانی بستری شده اند.

وی همچنین خاطرنشان کرد: کارشناسان بهداشت محیط در منطقه صفر مرزی به منظور نظارت بر تهیه و پخت غذا در مواکب مستقر شده اند و این خدمات تا بازگشت آخرین زائر در مرزهای کشور ادامه دارد.