کدخبر: ۲۴۸۳۶۱ لینک کوتاه

اردوغان و ترامپ درباره سوریه گفت وگو کردند

اقتصادنیوز : خبرگزاری آناتولی ترکیه اعلام کرد که &#۰۳۹;رجب طیب اردوغان&#۰۳۹; و &#۰۳۹;دونالد ترامپ&#۰۳۹; رییسان جمهوری ترکیه و آمریکا درباره تحولات سوریه و همکاری دو کشور در شمال این کشور تلفنی گفت وگو کردند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از انتخاب ،  'رجب طیب اردوغان' و 'دونالد ترامپ' رییسان جمهوری ترکیه و آمریکا  در گفتگویی  تلفنی درباره مسائلی مانند روابط دوجانبه و تحولات سوریه از جمله ادلب و منبج به مذاکره پرداختند.

آناتولی همچنین اعلام کرد که گشت زنی مشترک نیروهای ارتش ترکیه و ایالات متحده آمریکا در منطقه منبج در شمال سوریه طبق توافق امنیتی و نقشه راه تدوین شده بار دیگر از امروز آغاز شده است.

بنا به اعلام این رسانه، آموزش‌ مشترک نیروهای دو کشور پیش از این گشت زنی که از مدتی پیش در جنوب ترکیه آغاز شده بود، هفته گذشته پایان یافت.

'خلوصی آکار' وزیر دفاع ترکیه در این زمینه اعلام کرد که هدف از این گشت زنی مشترک، عقب راندن عناصر یگان های مدافع خلق سوریه (ی.پ.گ) از منبج، جمع آوری تسلیحات سنگین و تعیین سرنوشت منبج توسط اهالی آن است.

مقامات نظامی ترکیه و ایالات متحده آمریکا حدود سه ماه پیش طی دیداری در مقر اروپایی نیروهای این کشور در اروپا در شهر اشتوتگارت آلمان درخصوص نقشه راه منبج و طرح عملیاتی برای این منطقه از سوریه به توافق رسیده اند.