کدخبر: ۲۴۸۴۷۸ لینک کوتاه

ثبت رکوردی خاص در فوتبال آلمان

اقتصاد نیوز: اختلاف سن بین دو گلزن بازی وردربرمن-لورکوزن بالغ بر ۲۰ سال بود که این یک رکورد خاص را در فوتبال آلمان رقم زد.

به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از سایت نود، در یکی از جذاب ترین بازی های هفته نهم بوندسلیگا وردربرمن  یکشنبه هفته قبل در وزراشتادیون میزبان بایرلورکوزن بود و در پایان با نتیجه سنگین ۶-۲ مقابل حریف خود تن به شکست داد.

ستاره این بازی کای هاورتز ستاره ۱۹ ساله (متولد ۱۱ ژوئن ۱۹۹۹) بود که گل های چهارم و ششم تیمش را وارد دروازه پاولنکا کرد. در آن سوی میدان یکی از دو گلزن برمن، نامی آشنا برای همه فوتبالدوستان بود. کلودیو پیزارو ستاره سال های دور برمن و بایرن مونیخ که در این تابستان برای چهارمین بار به وردربرمن بازگشته، از ابتدای نیمه دوم به جای مارکو فریدل به زمین رفت و در روزی که ۴۰ سال و ۲۵ روز سن داشت، توانست در دقیقه ۶۰ گلزنی  و نتیجه بازی را ۳-۱ کند.

به نقل از سایت رسمی فیفا، اختلاف سنی هاورتز و پیزارو در روز گلزنی هردو، ۲۰ سال و ۸ ماه و ۸ روز بود. در تاریخ بوندسلیگا سابقه نداشته که دو گلزن در یک بازی مشابه چنین اختلاف سنی فاحشی داشته باشند. 

این اولین گل پیزارو در فصل ۱۹-۲۰۱۸ بوندسلیگا بود و او با این گل دو رکورد دیگر را هم ثبت کرد. پیزارو به دومین بازیکن تاریخ بوندسلیگا (بعد از میروسلاو ووتاوا) تبدیل شد که بعد از عبور از ۴۰ سالگی موفق به گلزنی می‌شود. ووتاوا که او نیز همانند پیزارو بازیکن وردربرمن بود، در ۲۴ آگوست ۱۹۹۶ و هنگامی که ۴۰ سال و ۱۲۱ روز سن داشت دروازه اشتوتگارت را گشود تا تبدیل به مسن ترین گلزن تاریخ بوندسلیگا شود. پیزارو در صورت ادامه روند گلزنی در همین فصل قادر به شکستن رکورد ووتاوا خواهد بود.

همچنین پیزارو با وارد کردن نام خود به فهرست گلزنان فصل ۱۹-۲۰۱۸ توانست در هجدهمین فصل بوندسلیگایی گلزنی کرده و با رکورد کلاوس فیشر (گلزنی در ۱۸ فصل بوندسلیگا) برابری کند. پیزارو اولین گل خود را در فصل ۰۰-۱۹۹۹ بوندسلیگا به ثمر رساند و بعد از آن تنها در ۲ فصل بوندسلیگایی در گلزنی ناکام بوده است؛ یکی فصل ۰۸-۲۰۰۷ که مشغول بازی برای چلسی بود و دیگری فصل ۱۵-۲۰۱۴ که با وجود انجام ۱۳ بازی برای بایرن نتوانست دروازه ای را باز کند.