کدخبر: ۲۴۸۵۹۱ لینک کوتاه

ارتش سوریه مواضع تروریستها را بمباران کرد

اقتصادنیوز: ارتش سوریه پس از نقض توافق &#۰۳۹;ادلب&#۰۳۹; توسط تروریست ها، مواضع گروه تروریستی &#۰۳۹;تحریرالشام&#۰۳۹; (جبهه النصره سابق) را در شمال شهر &#۰۳۹;حماه&#۰۳۹; بمباران کرده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، منابع میدانی روز شنبه اعلام کردند که 24 ساعت پس از نقض آتش بس توسط گروه تروریستی تحریرالشام و تروریست‌های وابسته به این گروه و حمله به مواضع ارتش سوریه در اطراف فرودگاه 'ابوالضهور'، نیروهای مسلح این کشور مواضع این گروه تروریستی را در شمال حماه با موشک هدف قرار داده است.

شبکه 'الاخباریه' سوریه نیز اعلام کرد که یگان‌های ارتش سوریه مواضع گروه‌های تروریستی را در 'معرکبه، مورک و اللطامنه' در شمال حماه موشک باران کرده است.

گروه تروریستی تحریرالشام و گروه 'حراس الدین' دو روز قبل (پنجشنبه) به مواضع ارتش سوریه در اطراف فرودگاه نظامی ابوالضهور حمله کردند که در این عملیات دو نیروی مسلح این کشور کشته شدند.

این گروه های تروریستی همچنین مواضع ارتش سوریه را با خمپاره هدف قرار دادند که به زخمی شدن 6 نیروی نظامی منجر شد.

حمله تروریست ها به مواضع ارتش سوریه در منطقه حائل خالی از سلاح که بر اساس توافق ترکیه و روسیه در سوچی ایجاد شد، نشان می دهد که آنکارا نتوانسته به عنوان ضامن اجرای این توافق، گروه‌های تروریستی و سلاح‌های سنگین آنها را از این منطقه خارج کند.

پیش از این نیز فرماندهان نظامی و میدانی سوریه اعلام کرده بودند که گروه‌های تروریستی همچنان به انتقال سلاح و نیرو به نقاط تماس با ارتش این کشور که به عنوان حائل و خالی از سلاح معرفی شده، ادامه می دهند.

این منطقه قرار بود براساس توافق روسیه و ترکیه در شهر سوچی تا 23 مهر (15 اکتبر) از کوه های شمال شرق 'لاذقیه' تا حماه و ادلب تا شمال غرب شهر 'حلب' تشکیل شود. 

پیش تر ترکیه تلاش داشت تا گروه تروریستی تحریرالشام (جبهه النصره سابق) را قانع کند تا از مناطق عاری از سلاح در ادلب خارج شود؛ اما این گروه تروریستی نیز در بیانیه ای اعلام کرد که از ادلب خارج نمی شود و سلاح خود را تحویل نخواهد داد. 

نیروهای نظامی سوریه آماده بازپس گیری استان ادلب از آخرین مناطق حضور تروریست ها در این کشور می شوند. 

براساس برخی آمارها 146 هزار تروریست وابسته به 103 گروه تروریستی از اتباع 60 کشور جهان از مناطق مختلف سوریه در جریان آزادسازی مناطق اشغالی به ادلب و جرابلس منتقل شده اند و در کنار دیگر تروریست های ساکن در این استان و به خصوص 'اویغورهای' چینی، جمعیت این منطقه اکنون حدود سه میلیون نفر تخمین زده می شود.