کدخبر: ۲۴۸۶۲۱ لینک کوتاه

قاضی فدرال درخواست ترامپ را رد کرد/ مهلت ۲۰ روزه به تیم حقوقی ترامپ

اقتصادنیوز: قاضی فدرال آمریکا درخواست رئیس‌جمهور این کشور برای صدور احکام علیه کسانی که او را متهم به نقض قانون اساسی کردند، رد کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، خبرگزاری اسپوتنیک نوشت، براساس افشای یک سند دادگاهی در روز جمعه، یک قاضی فدرال آمریکا درخواست دونالد ترامپ، رئیس جمهور این کشور را در خصوص صدور برخی احکام درباره کسانیکه او را متهم به نقض قانون اساسی می‌کنند، رد کرد.

ترامپ متهم است که با دریافت مبالغی از سوی مقامات دولتی خارجی از طریق کسب و کار تجاری خود، بخش‌هایی از قانون اساسی آمریکا را نقض کرده است.

همچنین براساس این سند دادگاهی، قاضی فدرال به تیم حقوقی رئیس جمهور آمریکا دستور داده است ظرف 20 روز اطلاعات خود درباره این موضوع را ارائه دهند.

 ایالت های مریلند و منطقه کلمبیا شکایتی را علیه ترامپ مطرح کردند مبنی بر اینکه او ماده مربوط به دریافت مقرری در قانون اساسی را از طریق پرداخت‌های شخصی مقامات دولت های خارجی به هتل بین المللی ترامپ، نقض کرده است. کاخ سفید تمامی اتهامات مطرح شده علیه رئیس جمهور را رد کرده است.

چندی پیش نیز یک قاضی فدرال آمریکا بخش‌های کلیدی فرمان‌های اجرایی ماه مه دونالد ترامپ را رد کرد. بر اساس این فرمان‌های اجرایی اخراج کارکنان فدرال تسهیل و توانایی آن‌ها برای مقابله در برابر کارفرما کاهش می‌یافت.