کدخبر: ۲۴۸۶۴۷ لینک کوتاه

فدراسیون کشتی در پسا خادم

اقتصاد نیوز:بعد از نتایج ضعیف تیم‌های ملی کشتی آزاد و فرنگی ایران در مسابقات جهانی ۲۰۱۸ بوداپست، رسول خادم که ۷ ماه پیش نیز از سمت خود استعفا کرده بود بار دیگر استعفای خود را تقدیم اعضای مجمع کرد.بلافاصله بعد ازاستعفای خادم، گمانه‌زنی‌ها درمورد گزینه بعدی ریاست فدراسیون کشتی آغاز شد.

به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از سایت روز نو، در این میان روال بر این است که از سوی وزارت ورزش سرپرستی انتخاب شود تا در فرصتی که در اختیار دارد هم کارهای فدراسیونِ مربوطه را طبق برنامه قبلی پیش ببرد و هم اینکه فضا را برای برگزاری انتخابات مهیا کند.این در حالی است که این روزها حمید بنی تمیم نایب رییس و رضا لایق دبیر فدراسیون کشتی که استعفای خود را به اعضای مجمع اعلام کرده‌اند، بنا بروظیفه سازمانی خود امور جاری فدراسیون را تا تعیین سرپرست پیگیری می‌کنند تا مشکلی درامورجاری فدراسیون ایجاد نشود.به نظر می‌رسد این‌بار هم بنی‌تمیم گزینه سرپرستی فدراسیون کشتی باشد. چراکه سرپرست نمی‌تواند سودای ریاست در سر داشته باشد. براین‌اساس با توجه به اینکه بنی‌تمیم از سمت خود استعفا کرده و قصد ماندن ندارد، او می‌تواند گزینه خوبی برای سرپرستی باشد، ضمن اینکه او نسبت به برنامه‌ها و فضای کشتی آشناست و ورزش اول ایران در این مدت تا زمان برگزاری انتخابات، به دلیل ناآشنایی سرپرست با فضای کشتی دچار مشکل نخواهد شد.

محمد رضا داورزنی معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان امروز در مورد وضعیت این فدراسیون واکنش نشان داد و وعده داد بزودی ریاست آن تعیین تکلیف می شود. او درمورد استعفای رسول خادم از ریاست فدراسیون کشتی تصریح کرد:« بزودی تکلیف کشتی مشخص می‌شود.همه‌ می‌خواهیم شاهد حضور قدرتمند تیم‌های ورزشی در مسابقات باشیم و منافع ملی برای ما اهمیت دارد.امیدوارم‌ تغییرات باعث شود شرایط بهتر شود.همه تلاش می‌کنیم تا درالمپیک‌ها و مسابقات پرچم ایران به اهتزاردرآید و طبیعی است این دغدغه‌ها برای همه است و امیدوارم شاهد تحولات مثبت در کشتی باشیم و در المپیک و بازی‌های آسیایی بعدی عملکرد بهتری از این رشته ببینیم.»