کدخبر: ۲۴۸۷۲۲ لینک کوتاه

کره‌شمالی هشدار داد؛

از سرگیری برنامه هسته‌ای در صورت تداوم تحریم‌های آمریکا

اقتصادنیوز؛ کره شمالی هشدار داد، در صورتی که آمریکا تحریم‌های اقتصادی علیه این کشور را لغو نکند، می تواند یک سیاست دولتی به منظور تقویت زرادخانه‌های هسته‌ای را اجرا کند و توسعه برنامه هسته‌ای خود را از سربگیرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس؛ در پی تنش میان واشنگتن و کره‌جنوبی در زمینه کاهش تحریم‌ها و اعمال فشارها بر کره‌شمالی، وزارت خارجه این کشور روز جمعه با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که اگر آمریکا موضع خود را تغییر ندهد، کره شمالی می‌تواند همزمان سیاست «پیونگ‌جین» را در زمینه نیروی هسته‌ای و توسعه اقتصادی اجرایی کند.

در این بیانیه آمده است: «آمریکا تصور می‌کند که تکرار تحریم‌ها و فشارها به خلع‌سلاح هسته‌ای منجر می‌شود.ما نمی‌توانیم جلوی خنده خودمان را در برابر چنین ایده ابلهانه‌ای بگیریم. ارتقای روابط با اعمال تحریم‌ها سازگاری ندارد.»

در ماه ژوئن «کیم جونگ اون» و «دونالد ترامپ» سران کره شمالی و آمریکا برای اولین بار با یکدیگر دیدار کردند و بعد از آن مقرر شد دیدار مقام‌های دو کشور در سطوح پایین‌تر ادامه داشته باشد، اما چندی پیش، ناگهان سفر «مایک پامپئو» وزیر خارجه آمریکا به کره شمالی به بهانه عدم اقدام پیونگ یانگ به خلع سلاح اتمی لغو شد. در دیدار سران آمریکا و کره شمالی توافق شده بود پیونگ یانگ به خلع سلاح اتمی اقدام کند و آمریکا به کره شمالی تضمین امنیتی دهد.