کدخبر: ۲۴۹۰۴۶ لینک کوتاه

لاریجانی: نظر شورای نگهبان درباره CFT در موعد مقرر ارسال شد

اقتصادنیوز: رییس مجلس شورای اسلامی گفت: نظر شورای نگهبان درمورد لایحه الحاق ایران به کنوانسیون بین المللی مقابله با تامین مالی تروریسم (CFT) در موعد مقرر به مجلس فرستاده شد و هیات رییسه آن را به کمیسیون مربوطه ارسال کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، «علی لاریجانی» در ادامه جلسه علنی امروز - دوشنبه - مجلس این مطلب را در پاسخ به تذکر محمود صادقی نماینده تهران بیان کرد.

صادقی عضو فراکسیون امید مجلس در تذکری اظهارداشت: شورای نگهبان درمورد CFT نظر داده ولی هنوز به دست ما نرسیده است، در حالی که سخنگوی این شورا در توییتی نوشت که شورای نگهبان نظر خود را اعلام کرده است.

به گزارش ایرنا، کدخدایی روز گذشته در توئیتی نوشت: شورای نگهبان لایحه الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به کنوانسیون مقابله با تامین مالی تروریسم (CFT) را در جلسات متعدد خود مورد بررسی قرار داد و واجد ایرادات و ابهاماتی دانست. این نظر شامل موارد خلاف شرع، خلاف قانون اساسی و ابهام، در موعد مقرر برای مجلس شورای اسلامی ارسال شده است.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی روز یکشنبه 15 مهر ماه با الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به کنوانسیون بین المللی مقابله با تامین مالی تروریسم (CFT) موافقت کردند.

در این رای گیری از مجموع 271 نماینده حاضر در جلسه، 143 رای موافق، 120 نماینده مخالف و پنج نماینده رای ممتنع به الحاق ایران به این کنوانسیون دادند.

این لایحه شامل یک مقدمه، 28 ماده و یک پیوست است و بر اساس آن جمهوری اسلامی ایران الحاق به کنوانسیون بین المللی مقابله با تامین مالی تروریسم را با شروطی پذیرفت.