کدخبر: ۲۴۹۰۹۰ لینک کوتاه

وزارت خارجه یازدهمین گزارش برجام را به مجلس ارسال کرد

اقتصادنیوز: رییس کمیته هسته ای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: یازدهمین گزارش وزارت امور خارجه درمورد نحوه اجرای برجام به مجلس شورای اسلامی ارسال شد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، مجتبی ذوالنوری در حاشیه جلسه علنی امروز - دوشنبه - مجلس در جمع خبرنگاران و در پاسخ به سوال خبرنگار پارلمانی ایرنا افزود: گزارش سه ماهه یازدهم وزارت امور خارجه کمی با تاخیر به ما رسیده است، یعنی گزارش می بایست 26 مهرماه به مجلس می رسید ولی این بار اوایل آبان 97 به دست ما رسید.

وی با بیان این که در ارسال این گزارش یک هفته تا 10 روز تاخیر وجود دارد، خاطرنشان کرد: البته یک هفته تاخیر طبیعی است.

وی افزود: ما هم اکنون در حال بررسی این گزارش در کمیته هسته ای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس هستیم.

نماینده مردم قم در مجلس اظهار داشت: وزارت خارجه باید یک گزارش سه ماهه دیگر نیز به مجلس ارسال کند که ما آن گزارش و گزارش کنونی دستگاه دیپلماسی را با هم تجمیع می کنیم و گزارش ششم کمیسیون آماده می شود.

ذوالنوری تاکید کرد: متناسب با محتوای گزارش وزارت امور خارجه، اعضای این کمیته نیز از مراکز مربوطه هسته ای بازدید می کنند.

وی همچنین گفت: هم اکنون گزارش پنجم کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس آماده و به هیات رییسه مجلس ارائه شده که در نوبت بررسی مجلس است.

وی ادامه داد: برخی گزارش های کمیسیون های مجلس جلوتر از ما در نوبت بررسی قرار دارند از این رو فعلا گزارش پنجم کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در مورد نحوه اجرای برجام در مجلس قرائت نشده است.

رییس کمیته هسته ای مجلس یادآور شد: تلاش داریم به دلیل فضای بین المللی که در مورد تحریم های آمریکا ایجاد شده، بررسی را در مجلس جلو بیاندازیم.