کدخبر: ۲۴۹۳۲۰ لینک کوتاه

رهبران ارشد ناتو به افغانستان رفتند

اقتصادنیوز: دبیرکل ائتلاف ناتو امروز (سه شنبه) و به دنبال تلاش‌های جدید برای حل و فصل صلح آمیز درگیری‌ها در افغانستان به این کشور سفر کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، به نقل از خبرگزاری آناتولی، ینس استولتنبرگ، دبیرکل ائتلاف ناتو با همراهی استیوارت پیچ، رئیس کمیته نظامی ناتو و ژنرال کرتیس اسکاپاروتی، فرمانده عالی ناتو در اروپا این سفر را انجام داده است.

ائتلاف ناتو در بیانیه‌ای اعلام کرد، استولتنبرگ در این سفر برای دیدار با اشرف غنی، رئیس جمهوری، عبدالله عبدالله رئیس اجرایی و دیگر وزرا و مقام‌های افغان به همراه نمایندگانی از جامعه مدنی برنامه ریزی کرده است.

دبیرکل ناتو همچنین با ژنرال آستین اسکات میلر، فرمانده ماموریت "حمایت راسخ" وابسته به ناتو در افغانستان، کورنلیوس زیمرمان، نماینده بلندپایه غیرنظامی ناتو در افغانستان و سربازان متعلق به ماموریت حمایت راسخ دیدار می‌کند.

دولت افغانستان اعلام کرده که قصد تشکیل یک کمیته رایزنی ملی برای تسریع تلاش‌ها برای صلح در این کشور را دارد.

شاه حسین مرتضوی، سخنگوی رئیس جمهوری افغانستان به شبکه رادیویی محلی "آزادی" گفت، نمایندگان جامعه مدنی و رهبران مذهبی از ۳۴ استان افغانستان برای شرکت در نشست‌های یک تیم فنی مخصوص مذاکرات صلح در شهر کابل دعوت شده‌اند.