کدخبر: ۲۴۹۳۲۶ لینک کوتاه

۵۱ حلقه چاه غیرمجاز آب در تهران مسدود شد

اقتصادنیوز: مدیر امور منابع آب تهران بزرگ گفت: طی یک ماه گذشته با انسداد ۵۱ حلقه چاه غیرمجاز، از برداشت سالانه بیش از ۳۶۷ هزار متر مکعب آب جلوگیری شد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرگزاری مهر،  علیرضا نیکنام، گفت: با همکاری گروه گشت و بازرسی و اخذ دستور قضایی طی یک ماه گذشته ۵۱ حلقه چاه غیرمجاز در محدوده عملکرد این امور در تهران و پردیس در مجموع به عمق ۱۸۶۵ متر و با دبی ۶۸ لیتر در ثانیه مسدود شد.

وی همچنین با بیان اینکه این تعداد چاه ها در جهت اجرای طرح احیا و تعادل بخشی آب های زیرزمینی و صیانت از منابع آبی مسدود شده است، افزود: با انجام این عملیات از خروج ۳۶۷ هزار و ۲۰۰ متر مکعب آب در سفره های زیرزمینی این امور جلوگیری خواهد شد.

نیکنام با تاکید بر ارتباط خوب و همکاری تنگاتنگ دستگاه قضایی برای برخورد با متخلفان و متجاوزان به منابع آب سطحی و زیرزمینی گفت: برداشت های بی رویه آب سبب افت سطح آب های زیرزمینی شده است و کاهش سطح آب‌های زیرزمینی خطرات و عواقب جبران ناپذیری از جمله ایجاد فروچاله، فرونشست زمین، شور شدن آب، کاهش کیفیت آب را در پی دارد که با توجه به اهمیت موضوع، این امور از هیچ کوششی در جهت صیانت از منابع آب دریغ نمی کند.  امور منابع آب تهران بزرگ بر اساس قانون با هرگونه تخلف در زمینه آب های سطحی و زیرزمینی با اهتمام جدی برخورد قانونی خواهد کرد.