کدخبر: ۲۴۹۴۰۷ لینک کوتاه

سردار سلامی: این صهیونیست‌ها هستند که در محاصره قرار دارند

اقتصادنیوز : سردار سلامی با بیان اینکه «قدرت موشکی»، تنها قدرت جمهوری اسلامی ایران نیست تصریح کرد: اما (توان موشکی ایران) قدرتی است که دشمن از آن می‌ترسد و (این توان) دستگاه محاسباتی دشمن را تغییر می‌دهد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از انتخاب ،سردار حسین سلامی دقایقی پیش در همایش بزرگ مجاهدان در غربت در تالار همایش‌های دانشگاه دامغان اظهار داشت: امروز قدرت آمریکا به زوال کشیده شده است.

وی افزود: امروز شاهد زوال قدرتی هستیم که اقتصاد آمریکا را در بیابان‌ها و خیابان‌های آسیای غربی ـ که آنها آن را به عنوان خاورمیانه می‌شناسند ـ هزینه می‌کنند.

جانشین فرمانده سپاه پاسداران ‌با اشاره به اقتدار امروز جمهوری اسلامی ایران در عرصه‌های مختلف گفت: امروز قدرت موشکی کشور ما قد کشیده ‌و این توان در هر نقطه و با هر برد دلخواه و به هر حجم دلخواه و با دقت بالا در کشورمان وجود دارد.

سردار سلامی با بیان اینکه «قدرت موشکی»، تنها قدرت جمهوری اسلامی ایران نیست تصریح کرد: اما (توان موشکی ایران) قدرتی است که دشمن از آن می‌ترسد و (این توان) دستگاه محاسباتی دشمن را تغییر می‌دهد.

وی اضافه کرد: امروز مسلمانان جهان می‌خواهند از میدان اسارت در میدان برده‌داری مدرن نجات یابند. می‌خواهند بساط سیطره سیاسی، فرهنگی، نظامی و اقتصادی مستکبران عالم را برچینند.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی افزود: امروز می‌بینیم که در بیشتر بلاد اسلامی، دل‌ها به یکدیگر پیوند خورده و زمینه‌های شکل گیری امت واحده اسلامی ایجاد شده است.

سردار سلامی عنوان کرد: امروز مسلمانان آزاده به سران نظام سلطه فهمانده‌اند که دیگر جغرافیای جهان اسلام، میدانی برای سلطه طلبی مستکبران عالم، آمریکا، اسرائیل غاصب و انگلیس و دیگر ایادی آنان نیست و این داستان مقاومت همه ملت‌های مسلمان است.

وی با بیان اینکه مسلمانان امروز شمشیر جهاد را برداشته‌اند عنوان کرد: هر مسلمانی که جهاد را انتخاب کند هرگز نمی میرد و بر این اساس، یمن نمی‌میرد و بحرین زنده است و سوریه و لبنان نفس می‌کشند و فلسطین نیز در حال برافروختن مشعل جهاد است.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه جهاد رمز بقا و راز حیات مسلمانان است اضافه کرد: امروز این صهیونیست‌ها هستند که در محاصره قرار دارند. آنها (صهیونیست‌ها) دور خود دیوار می‌کشند و بین مرگ و زندگی دست و پا می‌زنند و آمریکایی‌ها نیز دیگر نمی‌توانند بر غارت ثروت‌های ملی و معنوی مسلمانان ادامه دهند.

سردار سلامی با طرح این پرسش که «حال باید ببینیم این فرهنگ مقاومت در چه چیز ریشه دارد؟» خاطرنشان کرد: امام خمینی(ره) به عنوان رهبر کبیر انقلاب اسلامی ما، به یک معجزه الهی دست زد و میدان جهاد را در دنیای اسلام مفتوح کرد. انقلاب اسلامی ما پیروز شد و این نخستین شکست آمریکا بود.

وی انقلاب اسلامی ملت بزرگ ایران را فراتر از موج و شوک برای آمریکا خواند و افزود: امام خمینی (ره) آمد تا روح و فرهنگ مقاومت و ایستادگی و ثبات قدم را درمسلمانان زنده کرد تا هویت از دست رفته خود را بازیابند.