کدخبر: ۲۴۹۵۲۷ لینک کوتاه

پاسخ توئیتری ظریف به پمپئو؛ میدونی چیه آقای پمپئو؟!

اقتصادنیوز: ظریف به ادعای پمپئو پیرامون کمک عربستان به یمن پاسخ داد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از اسپوتنیک، وزیر خارجه ایران در پاسخ به ادعای مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا پیرامون کمک‌های انسان دوستانه عربستان به یمن، گفت: شما خجالت نمی‌کشید؟

محمدجواد ظریف در پیامی توئیتری نوشت: «میدونی چیه آقای پمپئو؟! اصلا خود یمنی‌ها مسئول قحطی هستند که با آن مواجهند! آنها باید به اذناب قصاب شما - که میلیاردها دلار برای بمباران اتوبوس مدارس آنها مصرف می‌کنند و «میلیونها برای کاهش مشکل قحطی» - اجازه می‌دادند که بدون هیچ مقاومتی نابودشان کند. آیا شرم ندارید؟»

پمپئو وزیر خارجه آمریکا در گفتگو با یک رسانه خارجی مدعی شد که رژیم عربستان میلیون‌ها دلار برای کمک‌های بشردوستانه به یمن اختصاص داده است.

این در حالی است که عربستان نزدیک به چهار سال است که جنگی را بر مردم یمن تحمیل کرده که نتیجه‌ای جز کشته یا زخمی شدن هزاران یمنی و آواره شدن میلیون‌ها نفر دیگر نداشته است.

ائتلاف عربی طی این چند سال پیوسته با انواع تسلیحات کشنده و غیرمتعارف از جمله بمب‌های خوشه‌ای یمن را بمباران کرده است.

سعودی‌ها در تابستان سال جاری با بمباران یک اتوبوس حامل کودکان دبستانی، 39 نفر را کشته و 51 تن دیگر را زخمی کردند که بیشتر قربانیان کودک بودند.

ائتلاف نظامی به سرکردگی عربستان از فروردین ماه سال 94 با ادعای حمایت از دولت مستعفی و فراری یمن، این کشور را هدف تجاوز نظامی قرار داد که بر اثر آن تاکنون دستکم 16 هزار نفر جان خود را از دست داده‌اند.