کدخبر: ۲۵۰۳۰۲ لینک کوتاه

معاون سمیع الحق پس از ترور وی ناپدید شده است

اقتصادنیوز: رسانه‌های پاکستانی از ناپدید شدن مشکوک معاون رئیس فقید حزب جمعیت علمای اسلام شاخه سمیع الحق خبر دادند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم؛ در حالی که معمای نحوه قتل «سمیع الحق» سرکرده پیشین حزب جمعیت علمای اسلام هنوز به پاسخ نرسیده است رسانه‌های پاکستانی از یک اتفاق عجیب دیگر خبر دادند که می‌تواند گره معما را کورتر کند.

داون نیوز در این خصوص نوشت؛ «احمد الحق» فرزند سمیع الحق اعلام کرده است از روزی که وی ترور شد، «احمد شاه اکوره» معاون حزب جمعیت علمای اسلام ناپدید شده است.

وی در خصوص علت ناپدید شدن معاون پدرش گفت: هیچ مدرک و شواهد مستندی وجود ندارد که او چرا ناپدید شده است ولی دو حدس وجود دارد.

احمد الحق افزود: یا باید بپذیریم که احمد شاه فرار کرده و به دلایلی نامعلوم خود را پنهان کرده است که در این صورت شک و شبهات علیه او بیشتر می شود و یا اینکه سازمان های اطلاعاتی و امنیتی پاکستان او را برای بازجویی به نقطه نامعلومی منتقل کرده‌اند.

از سوی دیگر پلیس دستگیری و بازداشت احمد شاه برای انجام بازجویی را تکذیب کرده و اعلام کرد: نیروهای امنیتی در ناپدید شدن معاون حزب جمعیت علمای اسلام نقشی نداشته‌اند.

به این ترتیب یک مشکل دیگر در حل معمای پرونده قتل سمیع الحق که به پدر طالبان مشهور بود ایجاد شده است و باید مشخص شود که معاون حزب جمعیت علمای اسلام کجاست.

فرزند سمیع الحق مدعی است که پس از ترور پدرش، شخصا با احمد شاه تماس گرفته و کم و کیف قتل را به او گفته است.

علی رغم گذشت چند روز از قتل سمیع الحق و تلاش 3 تیم تحقیقاتی برای به نتیجه رساندن این پرونده هنوز هیچ رد پایی از عاملان این ترور به دست نیامده است.

سمیع الحق که در ترویج و توسعه مدارس نزدیک به افراط گرایی نقش مهمی ایفا کرده بود، هفته گذشته در منزل شخصی خود وحین استراحت با ضربات چاقو کشته شد.