کدخبر: ۲۵۰۷۱۲ لینک کوتاه

بی‌سرپناهی کارگران بازار تهران در سرمای جانسوز

اقتصادنیوز : عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با تاکید بر ضرورت پیش بینی فضاهایی برای سکونت کارگران بی سرپناه بازار تهران گفت: شورای شهر، خیرین و معتمدین بازار با تشکیلNGO هایی نسبت به ساماندهی و شناسه دار کردن کارگران اقدام کنند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خانه ملت ،حسن لطفی  با تاکید بر لزوم پیش بینی فضاهایی در بازار تهران برای کارگران بی سرپناه در فصل سرما، گفت: شهردار تهران باید برای سکونت کارگران بازار چاره اندیشی کند تا جان آنها در فصل سرما در معرض تهدید قرار نگیرد.

نماینده مردم رزن در مجلس شورای اسلامی، افزود: در دیداری که با رهبر حزب جامعه کارگری چین در سفر به این کشور داشتیم مطرح کرد که خانه کارگر مجتمع های مسکونی متعددی در شهرها برای اسکان کارگران تعبیه کرده و اغلب کارگران نیز دارای کد شناسایی هستند.

وی ادامه داد: حزب کارگر چین مکلف است تا زمانی که کارگران مشغول کار هستند غذای گرم و سرپناه برای آنها تامین کنند اما متاسفانه در ایران زیرساخت‌های لازم برای سکونت کارگران فراهم نیست و حتی هنوز مشخص نیست چه افرادی در بازار تهران مشغول کار بوده و چه دستگاهی متولی ساماندهی آنها هستند.

عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی، با یادآوری اینکه کارگران بازار متولی ندارند، گفت: البته در کنار نبود متولی، کارگران کد شناسایی هم ندارند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با تاکید بر لزوم ساماندهی و تعیین متولی برای کارگران بازار پایتخت، ادامه داد: تعیین متولی و ساماندهی بهبود وضعیت کارگران را به دنبال دارد و منجر به تعیین تکلیف بیمه آنها می شود.

لطفی افزود: البته با ساماندهی کارگران اطمینان خاطر مردم و شهروندان نیز حاصل می شود و باعث تقویت اعتماد مردم به کارگران می شود.

شورای شهر، خیرین و معتمدین بازار تهران با تشکیلNGO هایی نسبت به ساماندهی و شناسه دار کردن کارگران اقدام کنند

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه شورای شهر، خیرین و معتمدین بازار تهران باید با تشکیلNGO هایی نسبت به ساماندهی و شناسه دار کردن کارگران اقدام کنند، تصریح کرد: با این اقدام آمار جامعی از این افراد به دست می آید و از سویی حمایت نسبی دولت و اطمینان مردم نیز جلب می شود.