کدخبر: ۲۵۱۱۷۵ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

هواوی به دنبال تصاحب جایگاه سامسونگ در بازار موبایل

​اقتصاد نیوز:شرکت هواوی هم اکنون جایگاه اپل را در جدول بزرگترین تولیدکنندگان گوشی های هوشمند تصاحب کرده است و پس از سامسونگ در رده‌ی دوم قرار دارد. مدیران کمپانی هواوی حالا ادعا می‌کنند که تا سال ۲۰۲۰، جای سامسونگ در رده نخست جدول را نیز از آن خود خواهند کرد.

به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از گجت نیوز، شرکت هواوی مطمئن است که تا سال 2020، آن‌ها به پرچمدار جهانی گوشی‌های هوشمند تبدیل خواهند شد؛ اما این اعتماد به نفس اثبات شدنی نیست. در هر صورت غول چینی با پشت سر گذاشتن اپل، پس از سامسونگ به عنوان دومین تولیدکننده‌ی بزرگ گوشی‌های هوشمند در جهان شناخته می‌شود که این قدم کوچکی نیست.

حالا هواوی جاه طلبی‌هایش را حتی بیشتر نیز کرده است؛ ریچارد یو، مدیرعامل بخش محصولات مصرفی هواوی در یک مصاحبه با شبکه‌ی CNBC به نکات جالبی اشاره کرده است. این گوشی ساز امیدوار است که سال آینده بتواند فاصله‌ی موجود بین آن‌ها و سامسونگ را به حداقل برساند و حتی بتواند از آن‌ها عبور کرده و در جایگاه نخست قرار گیرد.

سامسونگ در بسیاری از فناوری‌ها نظیر یک گوشی هوشمند 5G و یک گوشی هوشمند خمیده، در جهان اولین است، اما هواوی هرطور که شده می‌خواهد تاج پادشاهی را از رقیب کره‌ای خود بقاپد.

هواوی از سیاست B2B استفاده می‌کند

شرکت هواوی همیشه بر روی مدل بنگاه به بنگاه (B2B) متمرکز بوده است،‌ پس تمام مدیران ارشد این شرکت در این بخش از بازار تخصص دارند و از جمه کسانی هستند که در عملیات بنگاه به بنگاه شرکت می‌کنند. این اغلب منجر به استدلال این قضیه می‌شود، از آنجایی که مدیریت بنگاه به بنگاه به بسیاری از برنامه‌ها اعتقادی ندارد، ریچارد یو و تیمش آن را انتخاب می‌کنند.

با این حال هواوی همچنان به حساب کردن روی آن مجبور است، پس ما فکر نمی‌کنیم اگر این شرکت به تمام اهداف خود دست پیدا کرد، کسی شگفت زده شود. در عین حال شرکت هواوی قصد دارد دو محصول نوآورانه‌ی به شدت وابسته به هوش مصنوعی را ارائه کند؛ یک فناوری کلیدی که می‌تواند روش استفاده از گوشی‌های هوشمند امروزی را دستخوش تغییراتی اساسی کند.