کدخبر: ۲۵۳۰۸۴ لینک کوتاه

ارسال اولین عکس واضح از مریخ

​اقتصاد نیوز:کاوشگر اینسایت ناسا، ماموریت خود در سیاره سرخ را با مخابره اولین عکس واضح از سطح مریخ آغاز کرد. این اولین باری است که ما محل فرود را با کیفیتی بالا می‌بینیم.

به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از گجت نیوز، دوشنبهشب ، مریخ نورد Insight با موفقیت بر روی مریخ فرود آمد و لحظاتی بعد، تصویری ریگی و غبارآلود را ارسال کرد. این عکس توسط دوربین ICC (سرنام Instrument Context Camera) ثبت شده بود و روی لنز آن، محافظی قرار گرفته بود تا هنگام فرود، آسیب نبیند. اما اینسایت یک دوربین دیگر بر روی بازوی رباتیک خود دارد و به کمک آن توانسته تصویری واضح را از مریخ به زمین مخابره کند.

این عکس ساعاتی بعد از فرود بر روی سیاره مریخ از طریق حساب توییتر رسمی اینسایت -که ما دوست داریم باور کنیم توسط خود کاوشگر مدیریت می‌شود، نه یک تیم رسانه‌ای- در اختیار همگان قرار گرفته است. اگرچه تمام نگاه‌ها متوجه کاوشگر اینسایت است، ولی بهتر است نیم‌نگاهی به تاسواره‌های MarCO نیز داشته باشیم. تاسواره MarCO B که با نام مستعار Wall-E شناخته می‌شود نیز با فاصله‌ای کوتاه از فرود بر سطح مریخ، تصویر اختصاصی خود را مخابره کرده بود؛ اتفاقی که می‌توان آن را اولین بار برای یک تاسواره در چنین فضایی در نظر گرفت.

در ادامه می‌توانید اولین عکس واضح از سیاره مریخ را مشاهده کنید:

کاوشگر اینسایت