کدخبر: ۲۵۳۶۵۱ لینک کوتاه

نامه ۶۰ نماینده به لاریجانی درباره یک لایحه

اقتصادنیوز: نایب‌رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی از نامه ۶۰ نماینده به رئیس مجلس درباره لایحه حمایت از محیط‌بانان و جنگل‌بانان خبر داد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، جلال محمود‌زاده، نایب‌رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم ، از نامه 60 تن از نمایندگان به علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی خبر داد و گفت: نمایندگان در این نامه از رئیس مجلس درخواست کردند لایحه حمایت محیط‌بانان و جنگل‌بانان در اولویت بررسی در صحن علنی مجلس قرار گیرد.

وی در تشریح این طرح اظهار داشت: براساس این لایحه در صورتی که محیط‌بانانی در حین عملیات جان خود را از دست دهند و یا مجروح شوند، شهید و یا جانباز محسوب شوند و خانواده‌های آنها از سوی نهادهای دولتی حمایت شوند.

نایب‌رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس یادآور شد: لایحه مذکور یک سال پیش در کمیسیون کشاورزی تصویب شده اما تاکنون مسکوت مانده و در دستورکار بررسی در صحن علنی قرار نگرفته است؛ بنابراین نمایندگان طی نامه‌ای خواستار تسریع در رسیدگی به این طرح در صحن علنی پارلمان شدند.

محمودزاده تصریح کرد: همواره شاهد کشته و زخمی شدن محیط‌بانان و جنگل‌بانان در حین انجام وظیفه هستیم؛ زمانی که آنها کشته و یا مجروح می‌شوند، مورد حمایت قرار نمی‌گیرند که امیدواریم با این طرح مشکلات و معضلاتشان حل شود.