کدخبر: ۲۵۴۲۶۱ لینک کوتاه

لژیونرهای نامرئی فوتبال ایران

اقتصاد نیوز:در فاصله یک ماه تا آغاز جام ملت‌های آسیا، وضعیت لژیونرهای اروپایی فوتبال ایران نگران کننده است. برخی مصدوم و بعضی نیمکت نشین.

به گزارش اقتصاد نیوز،برخی لژیونرها که عضو تیم ملی نیستند در شرایط بغرنجی به سر می‌برند. رضا شکاری در مصاحبه با خبرگزاری ایسنا، قربان بردیف را با سر آلکس فرگوسن مقایسه کرده و گفته: «من در روسیه از فوتبال لذت می‌برم چون فوتبال را درست بازی می‌کنم.»

اما در ترکیب روبین کازان، اثری از شکاری به چشم نمی‌آید. شاید منظورش از بازی، حضور در تمرینات بوده. امید نورافکن در شارلروا هم وضعی مشابه شکاری دارد. گفته می‌شود که ممکن است نورافکن در پنجره زمستانی به ایران برگردد.

از علیرضا حقیقی دروازه‌بان سابق تیم ملی ماه‌هاست هیچ خبر تازه‌ای نیست. او پس از جدایی از باشگاه شونسوال سوئد، در فصل جدید بدون تیم ماند و حدود یکسال است از بازی‌های رسمی دور بوده.

دانیل داوری دروازه‌بان ذخیره ایران در جام جهانی ۲۰۱۴ در بوندس لیگای ۲ نیمکت نشین باشگاه دوئیسبورگ است.

برای هواداران پرشمار فوتبال ایران، وضعیت لژیونرهای ملی‌پوش اهمیت بیشتری دارد. مصدومیت لژیونرهای تیم ملی، بزرگترین دغدغه کارلوس کی‌روش است. حتی شائبه نرسیدن بعضی از آنها به جام ملت‌ها در رسانه‌های ورزشی مطرح می‌شود.

مرتضی پورعلی گنجی قبل از آغاز دیدار هفته دهم لیگ بلژیک، در تمرینات از ناحیه لیگامنت خارجی زانوی راست دچار آسیب شده و ۸ بازی تیمش، همچنین دیدارهای تدارکاتی تیم ملی را از دست داده.

پورعلی گنجی جای ثابتی در قلب خط دفاعی تیم ملی داشت و جایگزینی‌اش ساده نیست. به همان نسبت، در صورت بهبودی و بازگشت به میادین هم به سرعت نمی‌تواند به آمادگی آرمانی برسد.

سعید عزت‌اللهی به دلیل مصدومیت در ۸ مسابقه اخیر ردینگ در لیگ قهرمانی انگلیس غایب بوده. علیرضا جهانبخش هم سه بازی آخر تیمش مقابل کاردیف، لستر و هادرسفیلد را از دست داده.

 

از بازیکنان شاغل در انگلیس فعلاً فقط کریم انصاری‌فرد در دقایق پایانی به میدان می‌رود. او هم چندان خوش اقبال نبوده. کریم از وقتی به ناتینگهام فارست پیوسته، لوئیس گرابان روی نوار گلزنی قرار گرفته و در حال حاضر آقای گل این رقابت‌هاست.

مجید حسینی به دو بازی آخر ترابزون و اردوی اخیر تیم ملی نرسید اما با توجه به نیمکت نشینی‌اش در بازی آخر، به نظر می‌رسد دوران نقاهت را به خوبی سپری کرده.

از جمع بازیکنان ملی‌پوش که در باشگاه‌های اروپایی به میدان می‌روند، تعداد یاران ۹۰ دقیقه‌ای رو به کاهش است. امیر عابدزاده، سامان قدوس، میلاد محمدی و به تازگی علی قلیزاده.

سردار آزمون نیز در شرایط آرمانی قرار ندارد. او در پنج بازی آخر باشگاهی و ۱۰ بازی آخر تیم ملی موفق به گلزنی نشده.

کاوه رضایی که فصل قبل کارنامه‌ای رویایی به جا گذاشت تا رکورد نقل و انتقالات داخلی بلژیک را بشکند، پس از مصدومیتش نتوانسته به ترکیب اصلی بروژ برسد.

صادق محرمی در دینامو زاگرب، در بازی‌های داخلی حضور دارد اما در لیگ اروپا به بازی گرفته نمی‌شود. علی قربانی در اسپارتاک ترناوا به تناوب در ترکیب اصلی تیمش به میدان می‌رود.

قلی زاده این روزها موفقیت‌ترین لژیونر شاغل در اروپاست. گلزنی و صدور پاس گل در باشگاه و همچنین درخشش در تیم ملی.