کدخبر: ۲۵۴۳۳۸ لینک کوتاه

پیگیری دیپورت اتباع ایرانی از گرجستان

اقتصادنیوز : سفارت جمهوری اسلامی ایران در تفلیس با انتشار اطلاعیه ای اعلام کرد: در پی دریافت خبرهای مکرر در خصوص دیپورت غیرمعمول اتباع ایرانی در مرزهای مختلف گرجستان این نمایندگی موضوع را از مسیرهای دیپلماتیک پیگیری می کند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا ، در این اطلاعیه آمده است : این نمایندگی بر اساس وظایف ذاتی خود در صیانت از حرمت اتباع کشورمان و سرمایه های مادی و معنوی هموطنان عزیز اقدامات مقتضی را در دستور کار قرار داده است و از مسیرهای دیپلماتیک موضوع را پیگیری می کند.

سفارت جمهوری اسلامی ایران ضمن احترام به حقوق حاکمیتی دولت پذیرنده پیشتر نیز طی مکاتبات و در مذاکرات متعدد ، شفاف سازی قوانین و مقررات و پاسخگویی روشن به افراد ذینفع و خسارت دیده را خواستار شده بود.

در روزهای اخیر نیز این نمایندگی با در نظر داشتن و رصد کلیه تحولات داخلی کشور گرجستان و رعایت مصالح و منافع کلیه هموطنان عزیز با حساسیت فراوان در تماس نزدیک و رایزنی با دستگاههای متولی در داخل کشور و طرفهای گرجی تلاش مضاعف خود مبنی بر حفظ منافع مشروع اتباع کشورمان را به کار گرفته است. 

امید است با تعامل و‌ همکاری سازنده میان دو طرف و رفع نگرانی هموطنان عزیز، بهره مندی از ظرفیتهای فرهنگی و اقتصادی دو ملت بیش از پیش تامین کننده منافع متقابل طرفین باشد.