کدخبر: ۲۵۴۴۱۳ لینک کوتاه

تعلیق افزایش مالیات بر سوخت در فرانسه به دنبال ناآرامی‌ها اخیر

اقتصادنیوز: منابع خبری مطلع، از تصمیم دولت فرانسه برای تعلیق افزایش مالیات بر سوخت که یکی از خواسته‌های معترضان به شمار می‌رود، خبر می‌دهند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، خبرگزاری فرانسه امروز سه شنبه به نقل از منابع دولتی این کشور اعلام کرد که «ادوارد فیلیپ» نخست‌وزیر فرانسه افزایش مالیات سوخت را در این کشور تعلیق می‌کند.

در پی چندین هفته از ناآرامی‌ در فرانسه، دولت این کشور در سیاست خود تجدید نظر کرده و قرار است که فیلیپ این موضوع را امروز به صورت رسمی اعلام کند.

این خبر در شرایطی منتشر می‌شود که «امانوئل ماکرون» رئیس‌جمهور فرانسه پیشتر بر اجرای سیاست‌های اصلاح اقتصادی مورد نظر خود تاکید داشت. این موضوع یکی از خواسته‌های معترضان است. در طول اعتراض‌های اخیر تظاهرات‌کنندگان، خواستار استعفای ماکرون شده بودند.

اعترضات در فرانسه نخست از مسئله افزایش قیمت سوخت آغاز شد، اما تظاهرات‌کنندگان در ادامه، موضوع اعتراضاتشان را به مسائل دیگری مانند افزایش هزینه‌های زندگی، کاهش قدرت خرید و در کل، سیاست‌های اقتصادی ماکرون گسترش دادند.

روز شنبه  حجم ناآرامی‌ها به حدی بود که بیش از صد نفر زخمی شدند که 23 تن از آنها نیروهای پلیس هستند. همچنین 412 نفر هم دستگیر شدند.

ناآرامی‌ها در فرانسه تاکنون سه‌کشته برجای گذاشته است.