کدخبر: ۲۵۴۴۵۵ لینک کوتاه

نماینده اصفهان:

استیضاح ظریف به صحن علنی نخواهد آمد

اقتصادنیوز؛ حیدرعلی عابدی، نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی گفت: نمایندگانی که طرح استیضاح وزیر امورخارجه را ارائه دادند، پس از شنیدن سخنان دکتر ظریف در کمیسیون سیاست خارجی و امنیت ملی و مشورت با سایر نمایندگان قانع شدند و به نظرم این طرح به صحن علنی نخواهد آمد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا؛ حیدرعلی عابدی روز سه شنبه استیضاح را حق نمایندگان مجلس دانست و افزود: هریک از نمایندگان نگرش های متفاوتی دارند که به این نگرش ها باید احترام گذاشت. 

وی با بیان اینکه در نظر گرفتن منافع ملی و دفاع از آن باید اولویت همه ما باشد، اظهار داشت: زمانی که می خواهیم انتقاد یا استیضاح کنیم باید تمام جوانب را بسنجیم و کاری نکنیم که بهانه به دست دشمنان بیافتد. 

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: اگر در یک موقعیتی قرار گرفتیم که انجام کاری برحق است اما آن کار موجب می شود تا منافع ملی ما به خطر افتد یا به ضرر و زیان کشور تمام شود، نباید آن کار را انجام دهیم. 

وی تصریح کرد: به نظرم طرح استیضاح وزیر امور خارجه در شرایطی که وی برای دفاع از منافع ملی ما با وزیران امورخارجه اروپا در حال مذاکره است، هیچ نفعی برای کشور ندارد و همه نمایندگان با هر سلیقه و نگرش باید این موضوع را در نظر بگیرند. 

عابدی افزود: پخش چنین خبری تضعیف نماینده جمهوری اسلامی و سردار دیپلماسی کشور است و شایسته نیست به گونه ای رفتار کنیم که دشمنان تصور کنند ما دست از حمایت سربازان و سرداران دیپلماسی کشور برداشته ایم. 

وی اضافه کرد: با در نظرگرفتن حق نمایندگان برای استیضاح و احترام به نگرش های مختلف آنها اما زمان طرح استیضاح وزیر امور خارجه را مناسب نمی دانم و با صحبت هایی که با دوستان استیضاح کننده خود در مجلس داشتم، آنها نیز متقاعد شده اند که استیضاح وزیر امور خارجه به صحن علنی نیاید.

طرح استیضاح محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه با 24 امضا و در 11 محور روز سه شنبه ششم آذرماه 97 تحویل هیات رییسه مجلس شورای اسلامی شد. 

وزیر امور خارجه روز یکشنبه هفته جاری با حضور در کمیسیون کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس به پرسش های نمایندگان پاسخ داد.

بنا به گفته علی نجفی خوشرودی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نمایندگان استیضاح کننده محورهای استیضاح را مطرح و ظریف در این رابطه پاسخ گفت و مقرر شد تا دو هفته بعد، در این خصوص نشست های بررسی مشترک برگزار و در این رابطه تصمیم گیری شود.