کدخبر: ۲۵۴۴۶۰ لینک کوتاه

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس:

حقوق شهروندان نباید به بهانه امنیت ملی مورد تعدی قرار گیرد

اقتصادنیوز؛ علیرضا رحیمی، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس درباره بازداشت افراد به اتهام نفوذ، گفت: صیانت از امنیت کشور نباید منجر به نقض حقوق شهروندان شود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرناپلاس؛ علیرضا رحیمی، نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با ایرناپلاس، دو مسأله در حوزه مسائل امنیتی را بسیار مهم دانست و اظهار کرد: ‌ اطلا‌ع‌رسانی در مسائل امنیتی بسیار مهم است. به‌طوری که عدم اطلاع‌رسانی منجر به ایجاد شائبه در افکار عمومی و انتشار شایعات می‌شود. 

او اضافه کرد: در مسائل امنیتی باید توجه داشت که صیانت از امنیت کشور نباید منجر به نقض حقوق شهروندان شود و حقوق افراد نباید به بهانه صیانت از امنیت ملی مورد تعدی قرار گیرد. بنابراین هم حفظ قانون و هم صیانت از امنیت کشور دو موضوع مهم است، اما نباید با هدف از صیانت از امنیت کشور حقوق شهروندان را مورد تعرض قرار داد. 

رحیمی تأکید کرد:‌ اگر در وضعیت یا مورد خاصی افکار عمومی ملتهب بود و اخبار نادرست و شایعات در جامعه منتشر می‌شد، باید خبررسانی درست، به‌موقع و شفاف اطلاعات به جامعه منتقل شود تا جلوی تشویش اذهان عمومی گرفته شود.