کدخبر: ۲۵۴۵۱۹ لینک کوتاه

وزیر بهداشت: مخفی کردن نبود وحدت در کشور مشکلی را حل نمی‌کند

اقتصادنیوز؛ حسن قاضی‌زاده هاشمی، وزیر بهداشت گفت: در همه دوره ها با جود این که در کشور سخن از وحدت و همدلی است، اما در عمل شاهد خلاف آن هستیم. مخفی کردن نبود وحدت در کشور مشکلی را حل نمی کند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا؛ سید حسن قاضی زاده هاشمی روز سه شنبه در نشست شورای اداری شهرستان مهدیشهر در فرمانداری این شهرستان در قالب سفر کاروان و تدبیر و امید به استان سمنان، افزود: برخی فحاشی می کنند و وقتی می گوییم چرا، می گویند آزادی است و باید نقد کرد و این هم نقد است.

وی تاکید کرد: حرف زدن ساده است و عمل کردن بسیار مشکل است و آن هم عملی که نمایشی نباشد و صادقانه، مخلصانه و امین باشد.

وزیر بهداشت و درمان با بیان اینکه کار اجرایی در کشور بسیار مشکل است، اضافه کرد: بعد از چهل سال از انقلاب همچنان مرز بین نقد و تخریب در کشور مشخص نیست.

وی با اشاره به این که کار در کشور سخت و کار اجرایی از آن سخت تر است، بیان کرد: اداره کشور در چنین شرایط منطقه ای کار دشواری برای مقامات کشوری است.

قاضی زاده هاشمی، اداره کشور در چنین شرایطی برای رئیس جمهوری آسان نیست، یادآور شد: در چهره دکتر روحانی در مقایسه با پنج سال گذشته به طور کامل هویدا است که روزهای سختی را می گذرانند.

وی اقدامات برای رضای خدا، اسلام و کشور را ارزشمند برشمرد و افزود: دکتر روحانی برای رسیدن به آرمان ها هر چه هزینه کنند، باارزش است.

قاضی زاده هاشمی ادامه داد: نبود وحدت در جمهوری اسلامی ایران با وجود داشتن منابع و ذخایر مختلف، یکی از معضل هایی است که منجر به محقق نشدن اهداف می شود.

وی بیان کرد: مسائل را باید اصلی و فرعی و نیز حاشیه ها را از متن دور کرد.

وی به ضرورت‌ همدلی و همراهی در شرایط کنونی کشور تاکید و اشاره کرد: در زمان کنونی به همدلی در کشور برای گذر از ناملایمات نیاز داریم.

قاضی زاده هاشمی خاطرنشان کرد: در همه دوره ها با جود این که در کشور سخن از وحدت و همدلی است، اما در عمل شاهد خلاف آن هستیم.

وی با بیان این که گاهی از مساله وحدت در کشور غفلت می شود، گفت: مخفی کردن نبود وحدت در کشور مشکلی را حل نمی کند.

وزیر بهداشت افزود: با وحدت و همگرایی در بین مسوولان در مقابل شرایط تحمیلی دشمنان نظام، قدرت و مقاومت کشور افزایش می یابد و این مساله در سرنوشت ملت ایران نقش دارد.

وی با اشاره به تلاش دولتمردان در سفر کاروان تدبیر و امید به استان سمنان، ابراز داشت: بازگشت به گذشته و زندگی بانشاط و توام با آرامش در استان سمنان تنها مساله ای است که دکتر روحانی را آرام می کند.

وزیر بهداشت و درمان یادآور شد: کشور در منطقه ای ناآرام قرار گرفته و کانون توجه قدرتمندان بین المللی است.

وی گفت: ذخایر غنی در کنار عقب ماندگی موجود در منطقه خاورمیانه منجر به ایجاد برخی طمع ورزی های قدرت های دنیا شده است.

قاضی زاده هاشمی افزود: ظرفیت های منطقه تشکیل جریان های شبه تروریستی و تروریستی در منطقه خاورمیانه را باعث شده است.

وزیر بهداشت و درمان گفت: امید است که سفر رئیس جمهوری منشا خیر و برکت برای استان سمنان باشد و به طور قطع اثراتی در مناطق مختلف این دیار دارد.

وی با اشاره به این که احداث بیمارستان مهدیشهر بر عهده وزرات راه و شهرسازی است، افزود: بیمارستان نیمه تمام مهدیشهر باید تعیین تکلیف شود و اجرای ساخت آن هر چه زودتر به پایان برسد.

وی در خصوص خانه های بهداشت روستایی، بیان کرد: مجلس برای این وزارتخانه مبنی بر این که برای هر یکهزار نفر خانه بهداشت روستایی وجود داشته باشد، تعیین تکلیف کرده است.

قاضی زاده هاشمی با اشاره به مشکلات و معضلات اقتصادی در مناطق روستایی کشور، بیان کرد: کوچ اجباری و مهاجرت روستاییان، جمعیت این مناطق را کاهش داده است و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی باید قانون را در زمینه خانه های بهداشت روستایی اجرا کند.

وی اضافه کرد: اقدامات و فعالیت ها باید به سمت ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی در استان سمنان و شهرستان مهدیشهر باشد.

وزیر بهداشت به نقش بخش خصوصی در رونق اقتصادی اشاره و تصریح کرد: تسهیل در روند امور سرمایه گذاری و جذب سرمایه گذران در راستای توسعه و رشد اقتصادی منطقه اجتناب ناپذیر است.

وی ادامه داد: دولت ها تنها مسوول ایجاد اشتغال در نظر گرفته نشوند، بلکه آن ها وظیفه فرصت اشتغالزایی را دارند‌.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به ضرورت رفع قوانین دست و پاگیر در جذب سرمایه گذاران تاکید و اضافه کرد: مسوولان منطقه ای در جذب سرمایه گذاران به منظور شکوفایی اقتصادی اهتمام ورزند.

به گزارش ایرنا، در سفر کاروان تدبیر و امید به استان سمنان 70 طرح برای توسعه این استان پیش بینی شده است.

حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران امروز سه شنبه وارد استان سمنان شد و تا فردا برنامه های مختلفی در این استان دارد. 

سخنرانی مردمی در جمع مردم شاهرود، شرکت در اجلاس سراسری نماز، سخنرانی به مناسبت روز دانشجو در جمع دانشجویان استان و حضور در شورای اداری استان سمنان از جمله برنامه های رئیس جمهوری در این سفر دو روزه است.

همزمان با سفر کاروان تدبیر و امید به استان سمنان ، جمعی از وزرای کابینه روحانی نیز برای افتتاح و آغاز عملیات اجرای ده ها طرح مختلف به شهرستان ها سفر خواهند کرد.

روحانی پیش از این در فروردین ماه 95 همراه با کاروان تدبیر و امید به استان سمنان سفر کرده بود.