کدخبر: ۲۵۴۶۰۴ لینک کوتاه

اف‌بی‌آی برای معرفی عاملان حمله به کنسولگری آمریکا جایزه گذاشت

اقتصادنیوز: اف بی آی به هر کسی که اطلاعاتی موثق و موثر در مورد عاملان حمله اخیر به کنسولگری آمریکا در مکزیک بدهد مبلغ ۲۰ هزار دلار جایزه می‌دهد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، خبرگزاری اسپوتنیک نوشت، پلیس فدرال آمریکا [اف بی آی] اعلام کرد به هر کسی که اطلاعاتی موثق در مورد عاملان حمله اخیر به کنسولگری آمریکا در شهر گوادالاخارا واقع در غرب مکزیک بدهد (که در روند شناسایی آنها موثر باشد)، مبلغ 20 هزار دلار جایزه می دهد.

سفارت آمریکا در مکزیک با انتشار بیانیه اف بی آی در توئیتر، نوشت: «اف بی آی در ازای اطلاعاتی که به شناسایی و بازداشت فرد یا گروه مسئول حمله (اخیر در شهر گوادالاخارا) کمک کند  تا 20 هزار دلار جایزه می دهد.»

در 30 نوامبر سال جاری میلادی، یک مرد که هویت او هنوز مشخص نشده است دو نارنجک دست‌ساز به ساختمان کنسولگری آمریکا در شهر گوادالاخارا پرتاب کرد. این حادثه تلفاتی در پی نداشت.

این حادثه ساعاتی پیش از حضور مایک پنس، معاون رئیس جمهور آمریکا و ایوانکا ترامپ، دختر رئیس جمهور آمریکا در مکزیکو سیتی رخ داد. آنها قرار بود در مراسم تحلیف آندرس مانوئل لوپز اوبرادور، رئیس جمهور جدید مکزیک شرکت کنند.

فاکس نیوز پس از وقوع این حادثه گزارش داد این حمله ممکن است توسط یکی از اعضای کارتل محلی «جالیسکو»  طراحی شده باشد.

گفته می شود دولت آمریکا طرحی را با همکاری سازمان های امنیتی مکزیک جهت مقابله با کارتل‌های قاچاق مواد مخدر در مکزیک آغاز کرده است. کارتل‌های قاچاق مواد مخدر در مکزیک با خشونت های خود سالیانه صدها تن را به کام مرگ می کشانند.