کدخبر: ۲۵۴۶۴۲ لینک کوتاه

سه دلیل برخورد نظامی احتمالی میان روسیه و آمریکا

اقتصادنیوز: معاون مرکز تحقیقات جامع اروپایی و بین المللی اعلام کرد که دست کم سه دلیل برای درگیری نظامی احتمالی و ناخواسته بین آمریکا و روسیه در چند سال آینده وجود دارد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از اسپوتنیک؛ دمیتری سولو گفت: در چند سال آینده این جامعه جهانی با خطرات جدی همراه است. این خطر مرتبط با برخورد مستقیم نظامی بین روسیه و آمریکا است که در حال رشد است.

وی گفت: به عقده من 3 سناریو برای درگیری نظامی ناخواسته بین روسیه و آمریکا وجود دارد که اولین دلیل آن به امنیت سایبری یا تهدیدات اینترنتی مربوط می‌شود.

این کارشناس اضافه کرد: دومین دلیل مبارزه تسلیحاتی غیرقابل کنترل، از جمله راه‌اندازی موشک‌های میان‌برد و کوتاه‌برد در اروپا است.

دمیتری سولو گفت: من گمان می‌کنم که ما متاسفانه در چند سال آینده به این واقعیت نزدیک خواهیم شد.

وی ادامه داد: سومین سناریوی مربوط به سوریه یا منطقه دریای سیاه است که دو طرف در حال حاضر تحرکاتی را انجام می‌دهند و یا اینکه انجام خواهند داد در صورتی که آمریکا همچنان از اقدامات اوکراین حمایت کند.

کنستانتین سیوکوف، متخصص علوم سیاسی و معاون آکادمی علوم موشکی در ماه نوامبر درباره اطلاعات سیاسی گفت: هر لحظه احتمال درگیری هسته‌ای میان آمریکا و روسیه وجود دارد که ممکن از چند روز به چند ماه و یا بیشتر کشیده شود.

ژنرال کلی گاریسون در ماه اکتبر اعلام کرد که ایالت متحده آمریکا در رزمایش مشترک Clear Sky 2018 با اوکراین، لهستان و رومانی به عنوان بخشی از برنامه‌های وزیر دفاع آمریکا برای آمادگی جنگ احتمالی با روسیه و یا چین حضور می‌یابد.