کدخبر: ۲۵۴۶۴۳ لینک کوتاه

قاضی‌پور: در روند بررسی سی‌اف‌تی افراد ضعیف‌النفس را شناختیم

اقتصادنیوز: نماینده مردم ارومیه گفت: در روند لایحه الحاق ایران به کنوانسیون مبارزه با تأمین مالی تروریسم افراد ضعیف‌النفس مشخص شدند و ما برادران عزیز «ضعیف‌النفس» را شناختیم.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، در ادامه جلسه بررسی گزارش کمیسیون امنیت ملی در مورد رفع بخشی از ایرادات شورای نگهبان به لایحه CFT  نادر قاضی پور نماینده ارومیه در تذکری، گفت: طبق قانون اساسی هر گونه قراردادی که موجب سلطه بیگانه شود ممنوع است. اجازه دهید مخالفان و موافقان بیشتری در خصوص این لایحه صحبت کنند.

وی تصریح کرد: باید نماینده ضعیف و ترسو از نماینده قوی مشخص شود. در روند لایحه الحاق ایران به کنوانسیون مبارزه با تأمین مالی تروریسم (CFT) افراد ضعیف‌النفس مشخص شدند و ما برادران عزیز ضعیف‌النفس را شناختیم، ما هر چه داریم از اسلام است و پیروزی نهایی با اسلام خواهد بود.

در ادامه علی لاریجانی در پاسخ به تذکر قاضی پور گفت: تذکر و اخطار شما باید مستند باشد، نباید به نمایندگان تعریض می کردید.

پس از این تذکر تعداد زیادی از نمایندگان با فریاد های دو دو به اظهارات قاضی پور اعتراض کردند.

در ادامه، پروانه مافی نماینده تهران در تذکری اظهارداشت: از تلاش های کمیسیون امنیت ملی تشکر می کنم.

عضو فراکسیون امید خطاب به قاضی پور گفت: جناب آقای قاضی پور شما با چه اجازه ای بیش از نیمی از نمایندگان مجلس را به ضعف و ترسو بودن متهم می کنید.

وی خطاب به لاریجانی گفت: جناب آقای رئیس شما جواب بدهید.

به گزارش مهر، همزمان قاضی پور از مجلس خارج شد.