کدخبر: ۲۵۴۶۴۴ لینک کوتاه

اعتراض تند پزشکیان به قاضی‌پور: این حرف‌ها توهین و مسخره است

اقتصادنیوز: عضو فراکسیون امید مجلس در واکنش به اظهارات قاضی پور گفت: عامل فقر و بدبختی مردم، سیاست های غلط شماست و باید اصلاح شود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، مسعود پزشکیان در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی و در جریان بررسی گزارش کمیسیون امنیت ملی درباره لایحه الحاق ایران به CFT اعاده شده از شورای نگهبان در اخطاری با استناد بر اصل ۷۵ قانون اساسی اظهارداشت: قاضی پور در جلسه امروز به ما توهین کرد.

وی ادامه داد: اینکه فکر کنیم ما نترس هستیم و دیگران می ترسند، سابقه ها و گذشته افراد مشخص میکند که چه کسانی در جبهه بودند و شهید دادند و چه کسانی در خواب بودند و بیان چنین ادبیاتی در مجلس مسخره است.

پزشکیان افزود: با عدم پیوستن ایران به CFT در واقع در این مملکت دیگر هیچ تاجر و صنعتگری نمی تواند فعالیت اقتصادی کند، در حالی که ما باید تصمیمی بگیریم که وضعیت اقتصادی کشور بهبود یابد و نباید خودمان را تحریم کنیم.

عضو فراکسیون امید مجلس افزود: اینکه شعارهایی دهیم و بعد بگوییم که عده ای ترسیده بودند درست نیست و ترسو کسانی هستند که در این مملکت زندگی می کنند و فقر، گرسنگی و بدبختی را برای مردم به وجود می آورند و بعد از پشت تریبون از حق آنان و حل مشکلات فقر مردم دفاع می کنند.

وی با بیان اینکه عامل فقر و بدبختی مردم، سیاست های غلط شماست و باید اصلاح شود، تصریح کرد: ترسو کسانی هستند که ندانسته و ناآگاهانه فریاد می زنند، نه کسانی که بر اساس آگاهی از حق مملکت دفاع می کنند.

پزشکیان در واکنش به اظهارات نقوی حسینی مبنی بر اینکه سرنوشت این لایحه هم چون کاپیتولاسیون می شود، گفت: این موضوع چه ربطی به کاپیتولاسیون دارد؟ در کاپیتولاسیون، سگِ آمریکا هم محترم است.

وی خاطرنشان کرد: ما در مجلس با قدرت ایستاده ایم و بنده با قدرت رأی میدهم و بگذارید اگر مشکل به وجود آمد، مردم بدانند که چه کسانی این مشکلات اقتصادی را برای آنان ایجاد کردهاند.