کدخبر: ۲۵۴۸۸۹ لینک کوتاه

ترامپ: نمی‌توانیم به کشوری که مرگ بر آمریکا می‌گوید اجازه دستیابی به سلاح هسته‌ای بدهیم

اقتصادنیوز: رئیس‌جمهوری آمریکا با تکرار برخی ادعاهای بی‌اساس درباره ماهیت برنامه هسته‌ای ایران، گفت که هرگز اجازه نمی‌دهیم این کشور به سلاح هسته‌ای دست پیدا کند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایلنا، خبرگزاری فرانسه نوشت، «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری آمریکا با دفاع مجدد از خروج از توافق هسته‌ای با ایران، طی سخنانی بی‌اساس گفت: «ما از توافق بسیار وحشتناک با ایران خارج شدیم. توافقی که اصلا نمی‌بایست حاصل می شد و شدیدترین تحریم‌ها را علیه ایران اعمال کرده‌ایم. تنها علیه تعداد کمی از کشورهای جهان چنین تحریم‌هایی اعمال شده است».

رئیس جمهوری آمریکا که در مراسم عید حنوکای یهودیان صحبت می‌کرد، با تکرار یاوه‌گویی‌های خود، بار دیگر ایران را به حمایت از تروریسم متهم کرد و مدعی شد: «ما نباید هرگز اجازه بدهیم ایران به سلاح هسته‌ای یا بمب اتمی دست یابد. ما نمی توانیم اجازه دهیم که مهمترین دولت حامی تروریسم در جهان به سلاح هسته‌ای دست یابد».

وی در ادامه مواضع بی‌اساس خود گفت: «ما نمی‌توانیم به کشوری که شعار مرگ بر آمریکا سر می‌دهد و هموار می‌گوید می‌خواهد اسرائیل را از بین ببرد، اجازه دهیم به مرگبارترین سلاح جهان دست یابد. ما هرگز نمی‌گذاریم چنین اتفاقی روی دهد».