کدخبر: ۲۵۴۹۸۳ لینک کوتاه

خیره‌کننده‌ترین تصاویر از سیاره مشتری

​اقتصاد نیوز:در میان عکس‌های بی‌نظیری که در سال ۲۰۱۸ از سیاره مشتری گرفته شده، تصویر یک دلفین در میان ابرهای این غول گازی جلب توجه می‌کند.

به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از ایسنا ، به تازگی تصاویر خیره‌کننده‌ای از مشتری، بزرگترین سیاره منظومه شمسی منتشر شده است.

این تصاویر که توسط کاوشگر "جونو"(Juno) گرفته شده، به همت دانشمندانی در دسترس قرار گرفته که به صورت خلاقانه‌ای آنها را پردازش کرده‌اند.

ما در طول 12 ماه گذشته، برخی از بهترین تصاویر از این غول گازی را به چشم دیده‌ایم، از جمله یک عکس باشکوه از ابرهای مشتری که گویی یک دلفین در میان آن در حال شنا است.

پس از رسیدن کاوشگر "جونو" به مشتری در سال 2016، ناسا مجموعه‌ای با شکوه از اطلاعات علمی مفید و جدید و تصاویر دیدنی از این سیاره را ارائه داده است.

این ماموریت که در ابتدا قرار بود اواسط سال 2018 به پایان برسد، امسال تا سال 2022 تمدید شد.

یکی از جدیدترین بخش‌های ماموریت "جونو"، درخواست برای مشارکت عموم مردم برای کمک به پردازش خلاقانه تصاویر گرفته شده توسط دوربین "جونو" است که علاوه بر در دسترس قرار دادن تمام عکس‌های خام برای عموم، اجازه می‌دهد تا مردم به اهداف خاصی در تصاویر هر دور مداری رای دهند.

امسال یک مجموعه درخشان از تصاویر پردازش شده از داده‌های خام دوربین جونو ارائه شده است. جونو در یکی از جدیدترین شیرجه‌های خود به سمت مشتری، تصویری از یک ابر عجیب و غریب را به تصویر کشیده است که به سرعت مورد توجه پردازشگران قرار گرفت.

جونو در یکی از شیرجه‌هایش در امتداد جنوب کمربند میانی مشتری در تاریخ 29 ژوئن 2018 تصویر یک ابر که به شکل یک دلفین است را شکار کرده است.