کدخبر: ۲۵۵۰۲۰ لینک کوتاه

تظاهرات فرانسه به یک هیولا مبدل شد

کریستوف کاستانر وزیر کشور فرانسه گفت معترضان در تظاهرات ضددولتی هفته های اخیر هیولایی را خلق کردند که از کنترل به وجود آورندگانش خارج شد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، کاستانر هشدار داد که "عناصر افراطی" ممکن است در تظاهرات جلیقه زردها در فرانسه نفوذ کنند.

وی افزود تظاهرات ضد دولتی سه هفته گذشته در فرانسه، هیولایی را به وجود آورد که از دست خالقانش فرار کرده است.

وزیر کشور با تاکید بر برخورد قاطع با بر هم زنندگان نظم گفت: «من هیچ گونه مماشاتی با کسانی که از درد و رنج شهروندانمان بهره برداری می کنند، نخواهم داشت.»

کاستانر افزود "اقدامات امنیتی گسترده ای" برای مقابله با تظاهرات این هفته تدارک دیده شده است.

به گفته ادوار فیلیپ نخست‌وزیر فرانسه، بیش از 89 هزار نیروی پلیس در آخر هفته در نقاط مختلف کشور حضور خواهند داشت و خودروهای زرهی نیز در پاریس مستقر خواهند شد.

دولت فرانسه پیش از این اعلام کرده بود که برج ایفل و موزه لوور و ده‌ها مکان توریستی دیگر این کشور در روز شنبه تعطیل خواهد بود.

با افزایش ناآرامی‌ها در فرانسه، دولت این کشور از آمادگی برای امتیازدهی بیشتر خبر می‌دهد. نخست وزیر فرانسه گفت که مجلس سنای این کشور آمادگی دارد تا اقدامات بیشتری را برای کمک به کارگران با حداقل حقوق داشته و "برونو لومایر" وزیر اقتصاد فرانسه نیز گفت که وی آماده است تا کاهش مالیات خانه دارها را تسریع بخشد.