کدخبر: ۲۵۵۲۲۹ لینک کوتاه

دستور عجیب نخست‌وزیر پاکستان؛ کاخ ریاست جمهوری بر روی عموم مردم باز شد

اقتصادنیوز: پس از اعلان های پیشین دفتر رئیس جمهوری پاکستان، کاخ ریاست جمهوری این کشور، روز شنبه برای بازدید عموم شهروندان این کشور بازگشایی شد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، دولت پاکستان پس از بازگشایی فرمانداری های این کشور برای بازدید شهروندان، امکان بازدید از کاخ ریاست جمهوری در شهر اسلام آباد را نیز برای بازدید عموم مردم فراهم کرد.

بنابر این گزارش، شهروندان پاکستانی تنها با نشان دادن مدارک شناسایی می توانند از کاخ ریاست جمهوری این کشور موسوم به «ایوان صدر» بازدید کنند.

بازگشایی کاخ ریاست جمهوری و فرمانداری ها برای بازدید عموم مردم به عنوان یکی از برنامه هایی است که حزب تحریک انصاف در دوران تبلیغات انتخاباتی قول آن را به مردم داده بود.

رهبران این حزب اعلام کردند که این اقدام را تنها با هدف اینکه دولتمردان هیچ تفاوتی با مردم عادی ندارند، اتخاذ کرده اند.

طبق برنامه اعلام شده، شهروندان پاکستانی از ساعت 9 صبح تا 4 بعداز ظهر روز شنبه به کاخ ریاست جمهوری مراجعه کرده و از بخش های مختلف این کاخ نظیر سالن های دیدارهای رئیس جمهوری و دیگر بخش های آن دیدن کردند.

بر اساس گزارش رادیو پاکستان، در بازدید مردم از این کاخ، «عارف علوی» رئیس جمهوری پاکستان نیز به استقبال شهروندان این کشور آمده و با مردم این کشور عکس یادگاری گرفت.

حزب تحریک انصاف مدعی است که این اقدام را برای آسان سازی تماس های مردمی با مقامات عالیرتبه دولتی اتخاذ کرده است.

این حزب پیش از این، بازدید عموم مردم از فرمانداری ها در ایالت های پنجاب، خیبرپختونخوا و سند اتخاذ کرده بود.

حزب تحریک انصاف اعلام کرده است که در نظر دارد از ساختمان های مجلل دولتی پاکستان برای فعالیت های رفاهی و عام المنفعه بهره برداری کند.