کدخبر: ۲۵۵۳۱۹ لینک کوتاه

نخست‌وزیر اسرائیل:

می‌خواهیم ایران را از سوریه خارج کنیم

اقتصادنیوز؛ بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل می‌گوید: به دلیل اینکه می‌خواهیم با حضور ایران در سوریه و برنامه موشکی ایران مقابله کنیم، فعلاً علاقه‌ای به درگیری بیشتر در جبهه فلسطین نداریم.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس؛ بنیامین نتانیاهو، روز یکشنبه بار دیگر اهالی غزه را به اقدام نظامی تهدید کرد، اما گفت تل‌آویو با توجه به مسائلی که در جبهه شمالی خود دارد، فعلا به درگیری در غزه علاقه‌ای ندارد.

به نوشته خبرنگار کانال ۱۰ تلویزیون اسرائیل، نتانیاهو که در جمع نمایندگان حزب «لیکود» صحبت می‌کرد، گفت: «می‌خواهیم ایران را از سوریه خارج کنیم و با موشک‌های دقیق و تونل‌های لبنان و حزب‌الله مقابله کنیم، به همین جهت علاقه‌ای نداریم که [درگیری در] جبهه فلسطینی اکنون تکرار شود، اما اگر گزینه دیگری نداشته باشیم، در وضعیتی هستیم که می‌توانیم در صورت لزوم در یک عملیات نظامی اقدامات بسیار بیشتری [در مقایسه با گذشته] انجام دهیم.»

وی افزود: «کابینه یک گزارش در مورد تدارکات صورت‌گرفته برای یک عملیات نظامی احتمالی در غزه، دریافت کرده است.»

نخست‌وزیر اسرائیل که درگیر یک پرونده حقوقی است و جایگاه خود را متزلزل می‌بیند، در هفته‌های اخیر چند بار از احتمال اقدام نظامی در غزه یا لبنان صحبت کرده است. او از هفته پیش هم نمایش تازه‌ای را با عنوان عملیات سپر شمال با هدف «یافتن تونل‌های حزب‌الله» که به ادعای وی از جنوب لبنان تا درون فلسطین اشغالی حفر شده‌اند، آغاز کرده است.