کدخبر: ۲۵۵۳۲۱ لینک کوتاه

عضو فراکسیون امید:

طرح منع به‌کارگیری بازنشستگان شتابزده بود

اقتصادنیوز؛ غلامرضا حیدری، نماینده مردم تهران در مجلس با بیان این که به قانون منع به کارگیری بازنشستگان رای مثبت دادم، گفت: طراحی این قانون شتابزده بود و باید نقاط ضعف آن دیده می شد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا؛ «غلامرضا حیدری» روز یکشنبه در نشست خبری حزب اتحاد ملت اظهار داشت: قبل از تصویب قانون منع به کارگیری بازنشستگان، برخی نمایندگان مجلس از جمله امیرآبادی و حاجی دلیگانی این موضوع را به صحن آوردند که غالب و وسعت آن به این شکل نبود برای همین ما به آن رای ندادیم.

وی افزود: این موضوع باعث شد تا سوتفاهمی درباره این طرح ایجاد شود که پشت این قانون جبهه پایداری قرار دارد البته من قضاوتی در مورد آن ندارم.

نماینده مردم تهران در مجلس با یادآوری نطق هفتگی محمدرضا عارف رییس فراکسیون امید مجلس در خصوص این طرح گفت: نطق وی به شخصه بر روی من تاثیر گذاشت و باعث شد من به آن طرح رای دادم.

حیدری ادامه داد: اما به عنوان کسی که به این طرح رای مثبت دادم بلافاصله متوجه شدم که این طرح شتاب زده است و دوبار هم به آقای عارف این موضوع را گفتم. فکر می کنم وی هم این موضوع را پذیرفت.

وی تاکید کرد: این طرح دارای جوانب مختلف و نقاط مثبت زیادی است اما نقاط ضعف آن هم باید دیده می شد زیرا جامع و مانع بودن آن مهم است و یک طرفه نباید دیده شود.

نماینده مردم تهران در مجلس در ادامه به موضوع شایسته سالاری اشاره کرد و گفت: پیش از انقلاب در شرکت نفت و وزارت نیرو هر فردی در هر شغل قرار می گرفت، مسیر شغلی وی تا انتها مشخص بود و در این مسیر آموزش ها و دوره های مختلف را می گذراند.

حیدری یادآور شد: شایسته سالاری و جانشین پروری موضوعاتی است که مورد توجه قرار نگرفته و عیب بزرگی در نظام جمهوری اسلامی است که می توان آن را برطرف کرد، اگرچه زمانبر است.

وی درباره دستور رهبر معظم انقلاب در خصوص اصلاح قانون منع به کارگیری بازنشستگان هم گفت: پس از این دستور، رییس مجلس شورای اسلامی به مرکز پژوهش ها این ماموریت را داد اما باید مراقب بود تا در این زمینه مانند طراحی آن شتابزده رفتار نشود.

عضو فراکسیون امید مجلس خاطرنشان کرد: بر اساس شنیده های بنده قرار است برخی مشاغل در اصلاحیه این قانون جزو استثنائات قرار گیرد تا نهادها نیازمند به اخذ مجوز از رهبر انقلاب نباشند.