کدخبر: ۲۵۶۳۶۲ لینک کوتاه

بررسی کارنامه پرسپولیس در دوران محرومیت

​اقتصاد نیوز:دوران سخت محرومیت پرسپولیس، با کارنامه‌ای فوق العاده به پایان رسید.

به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از سایت نود، دیروز ورزشگاه آزادی، میزبان آخرین روز محرومیت پرسپولیس بود. تیمی که با عملکردی فراتر از انتظار، توانست این دوران سخت را با موفقیت پشت سر بگذارد. پرسپولیس در این مقطع یک قهرمانی لیگ بدست آورد، صاحب یک سوپرجام شد، در لیگ قهرمانان آسیا به فینال رسید و نیم فصل اول را، بخاطر گل زده کمتر در یکی از رده‌های دوم یا سوم تمام خواهد کرد.

از روز اعلام حکم، آن‌ها مهدی طارمی بهترین گلزن دو فصل گذشته لیگ را از دست دادند و با وجود زمان باقی مانده تا نیم فصل، بخاطر پر بودن لیست دیگر نتوانستند بازیکنی جذب کنند. پرسپولیس در این مدت مجموعا 58 بازی در تمام جام‌ها انجام داد. آن‌ها 33 بازی‌شان را بردند، 17 بازی مساوی کردند و 8 بازی را هم باختند. اگر مسابقات لیگ قهرمانان و جام حذفی را هم به صورت امتیازی حساب کنیم، میانگین پرسپولیس در تمام دوران محرومیت دقیقا 2 امتیاز از هر مسابقه می‌شود.

پرسپولیس در لیگ برتر، در این مدت 38 بازی کرد و 81 امتیاز گرفت. میانگین 2.13 امتیاز از هر بازی که نشان می‌دهد چرا آن‌ها هم فصل گذشته و هم این فصل، یکی از بهترین‌های فوتبال ایران بوده‌اند. فصل پیش پرسپولیس، از 23 بازی در دوران محرومیت 50 امتیاز گرفت و با میانگین 2.17 امتیاز از هر بازی قهرمان شد. این فصل آن‌ها چند بازیکن دیگر هم از دست دادند اما با این حال، هیچ باختی ندادند و با 31 امتیاز از 15 بازی و میانگین 2.06 امتیاز هر بازی، دومین یا سومین رده نیم فصل خواهند بود. حتی با برد سپاهان در بازی فردا فاصله آن‌ها با صدر بیشتر از 2 امتیاز نخواهد شد.

در لیگ قهرمانان پرسپولیس در سخت‌ترین روزهایش، بهترین نتایج تاریخش را کسب کرد. لیگ قهرمانان 2017 آن‌ها در نیمه نهایی، قربانی خبر محرومیت و فشار روانی آن روی تیم شدند و بدجوری به الهلال باختند. یک باخت و یک مساوی، کار پرسپولیس در لیگ قهرمانان را به پایان رساند. سال 2018 اما با 7 برد، 3 مساوی و 4 باخت، تا فینال لیگ قهرمانان پیشروی کردند. آن‌ها باخت به السد در مرحله گروهی و باخت به الجزیره و الدحیل در مرحله حذفی را در بازی برگشت جبران کردند و نمادی از بازگشت‌های دور از انتظار برای هواداران‌شان ساختند.

بازی‌های پرسپولیس در جام حذفی، محدود بودند. فصل پیش پرسپولیس نفت تهران و بادران را برد و پس از مساوی با صنعت نفت، در ضربات پنالتی باخت و حذف شد. این فصل بخاطر فشردگی زیاد  لیگ و لیگ قهرمانان، آن‌ها فقط یکی از بازی‌های‌شان را برگزار کردند و توانستند نود ارومیه را شکست دهند.

دو پنجره بسته نقل و انتقالات، می‌تواند کابوسی بزرگ برای هر تیم باشد اما برای پرسپولیس، تبدیل به بخشی از زیباترین خاطرات‌شان شد. قهرمانی لیگ هفدهم، نایب قهرمانی آسیا و حضور ثابت بین مدعیان و شکست ناپذیری در این فصل، دوران سخت تیمی بود که هیچ حادثه‌ای، از مسیر موفقیت خارج‌شان نکرد.