کدخبر: ۲۵۷۲۵۹ لینک کوتاه

عمار حکیم: با تحریم ملت‌ها مخالفیم

اقتصادنیوز :سید عمار حکیم در دیدار با هیأت پارلمانی اتحادیه اروپا اظهار کرد: با تحریم ملت‌ها مخالفیم.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از  ایسنا، هیأتی از پارلمان اروپا به ریاست دیوید مک‌آلیستر، رئیس کمیسیون روابط خارجی پارلمان اروپا با حضور در دفتر جریان حکمت ملی با سید عمار حکیم، رئیس ائتلاف اصلاح و سازندگی و جمعی از رهبران این ائتلاف دیدار و گفت‌وگو کرد.

طرفین در این دیدار درباره تازه‌ترین تحولات سیاسی عراق و منطقه و نیز روابط دوجانبه این کشور با اتحادیه اروپا به بحث و تبادل نظر پرداختند.

سید عمار حکیم تأکید کرد که امروز عراق الگویی را در گردش مسالمت آمیز قدرت، تبادل مسئولیت‌ها، نهادینه‌سازی دموکراسی و مرجع شمردن رأی و انتخاب ملت، ارائه داده است.

وی همچنین بر لزوم تکمیل کابینه برای اجرای برنامه‌های دولت تأکید کرد.

رهبر ائتلاف اصلاح و سازندگی ضمن تأکید بر ضرورت دورسازی عراق از کشمکش‌های منطقه‌ای و بین‌المللی، گفت: مصلحت عراق در این است که از محوربندی‌های بین‌المللی و منطقه‌ای دور بماند.

حکیم افزود: عراق با توجه به تنوع، تاریخ، جایگاه و موقعیت خود می‌تواند به عنوان پلی ارتباطی، و نه میدانی برای درگیری‌ها، عمل کند.

وی ضمن ابراز مخالفت مجدد خود با سیاست تحریم اقتصادی ملت‌ها، خواستار پایبندی به اصل گفت‌وگو و حل و فصل مشکلات در سایه میانه‌روی و راهکارهای سیاسی شد.

سید عمار حکیم در پایان درباره مرحله پساداعش از جامعه جهانی خواست به اهمیت راهکارهای اقتصادی، امنیتی و توسعه‌ای برای نابودسازی کامل تفکر داعشی، توجه کنند.