کدخبر: ۲۵۷۲۷۲ لینک کوتاه

تعقیب و گریز برانکو و شفر

​اقتصاد نیوز:استقلال و پرسپولیس در جدول کلی لیگ برتر رقابت تنگاتنگی بر سر تعداد کلین‌شیت‌های ثبت شده دارند.

به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از سایت نود، پرسپولیس و استقلال در دو فصل اخیر شاید از نظر رتبه در جدول در مقاطع زیادی از رقابت با همدیگر دور شدند و تفاوت شرایط دو تیم، آنها را برای هفته‌های زیادی در جدول با فاصله از هم قرار داده بود اما آنها در یک فاکتور رقابت سنگینی با هم دارند. آمار دفاعی و کمترین گل‌خورده و کلین‌شیت یکی از عوامل رقابت میان سرخابی‌های پایتخت بوده است. رقابتی که با حضور مهدی رحمتی و حسینی جوان در یک سو و بیرانوند به عنوان دروازه‌بان اول تیم ملی در سوی دیگر تنور این رقابت و کری‌خوانی را حسابی داغ کرده بود.

این رقابت در این فصل و تا پایان هفته پانزدهم به شدت در حال پیگیری است و هر دو تیم با 6 گل خورده استحکام دفاعی خود را به رخ همدیگر می‌کشند. گویا هیچ کدام از آنها قصد کوتاه آمدن نداشته و می‌خواهند با اتکا به استحکام خط دفاعی خود،ضعف‌های هجومی را جبران کرده و با سرعت بیشتری راه صدر را در پیش بگیرند.

این رقابت در جدول کلی تاریخ لیگ برتر هم جریان دارد. تا هفته پانزدهم لیگ هجدهم استقلال با 209 کلین‌شیت در رده اول قرار دارد و پرسپولیس با 205 کلین‌شیت تعقیب‌کننده جدی آبی‌هاست.

استقلال مدت‌ها صدرنشین بلامنازع جدول کلین‌شیت‌های تاریخ لیگ برتر بود. این تیم آنقدر با تیم‌های پایین‌تر فاصله داشت که شاید کمتر دغدغه‌ای برای بهبود رکورد داشت. با آمدن برانکو و تغییر و تحولات دفاعی و دروازه اما روزهای آرامش استقلالی‌ها در صدر تمام شد و آبی‌ها یک رقیب سرسخت پیدا کردند که گل زدن به آنها یکی از سخت‌ترین کارهای حریفان است. پرسپولیس توانست به تدریج اختلاف را کم کند و در زمان منصوریان نزدیک بود به این صدرنشینی پایان بدهد. این بار اما حضور مربی خارجی این نبرد را از دوئل یک طرفه به نفع یکی از دو تیم به یک جنگ دونفره تبدیل کرده است. استقلال با شفر توانست صدر را حفظ کند و در تلاش برای بیشتر کردن اختلاف با پرسپولیس باشد. در حال حاضر 4 کلین‌شیت اختلاف تیم شفر و برانکو در رده اول و دوم جدول است. اختلافی که با توجه به وضعیت دفاعی دو تیم اصلا نتیجه آن در پایان فصل قابل پیش‌بینی نیست.