کدخبر: ۲۵۷۴۲۴ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

سناتور آمریکایی:

خروج کامل نیروهای آمریکایی از سوریه اشتباه است

نماینده حزب جمهوی خواه آمریکا در سنای این کشور روز چهارشنبه هشدار داد خروج نیروهای آمریکایی از سوریه عواقب بسیار خطرناکی دارد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، ماریک روبیو گفت: خروج کامل و سریع نیروهای آمریکا از سوریه اشتباه بزرگی است که تبعات آن فراتر از نبرد علیه داعش است. دولتمردان حاکم بر کاخ سفید در آینده متوجه تبعات ناشی از این اشتباه بزرگ خواهند شد. 

در همین ارتباط، یک مقام کاخ سفید که خواست نامش فاش نشود به خبرگزاری رویترز نیز گفت: همه پرسنل وزارت خارجه آمریکا ظرف 24 ساعت از سوریه خارج می شوند.

وی افزود: همه نیروهای ارتش آمریکا زمانی بیرون کشیده می شوند که مراحل نهایی آخرین عملیات علیه داعش کامل شود.

منابعی در وزارت خارجه آمریکا عصر چهارشنبه اعلام کردند واشنگتن در تدارک برای خارج کردن کامل نیروهایش از شمال سوریه است.

امریکا دارای 19 پایگاه نظامی در منطقه شرق سوریه و نزدیک مرزهای مشترک این کشور با عراق است که مهم ترین آنها پایگاه التنف است.

سوریه بارها خواستار پایان تجاوز نظامی نیروهای امریکایی به این کشور شده است.

روزنامه 'وال استریت ژورنال'نیز امروز به نقل از یک منبع مطلع که نامش فاش نشد، نوشت: واشنگتن آماده خروج فوری نیروهایش از شمال شرقی سوریه است و مقامات آمریکایی این موضوع را با متحدان خود (نیروهای کرد مستقر در شمال سوریه) در میان گذاشته اند.

این روزنامه افزود: این اقدام واشنگتن پس تماس تلفنی هفته گذشته دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا با رجب طیب اردوغان همتای ترک خود انجام می شود.

ترکیه هفته گذشته اعلام کرد که عملیات تازه ای را علیه یگان‌های مدافع خلق سوریه' (ی.پ.گ) و حزب کارگران کردستان (پ. ک. ک) در شرق فرات سوریه آغاز خواهد کرد.