کدخبر: ۲۵۷۶۸۵ لینک کوتاه

سخنگوی کاخ ریاست‌جمهوری روسیه:

سامانه‌های موشکی آمریکا در اروپا را هدف خواهیم گرفت

اقتصادنیوز؛ دیمیتری پسکوف، سخنگوی کاخ ریاست جمهوری روسیه نسبت به استقرار محتمل سامانه‌های موشکی آمریکا در اروپا هشدار داد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس؛ سخنگوی کاخ ریاست جمهوری روسیه (کرملین) پنجشنبه شب نسبت به استقرار سامانه‌های موشکی آمریکا در اروپا هشدار داد.

 به نوشته خبرگزاری «شین هوا» «دیمیتری پسکوف» سخنگوی کرملین در گفت‌وگو با شبکه  تلویزیونی دولتی این کشور (شبکه یک) درباره اظهارت جدید رئیس جمهور روسیه گفت: «رئیس جمهور بارها منظور خود را توضیح داده است. استقرار این موشک‌ها در اروپا باعث می‌شود روسیه هم برای ایجاد توازن، زرادخانه‌های موشکی خودش را به سمت این پرتابگرها نشانه بگیرد.»

 وی افزود:«این وضعیت می‌تواند به تکرار سناریوی که قبلا داشتیم، منجر شود.»

«ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه روز پنجشنبه در نشست خبری در زمینه کاسته شدن از آستانه صبر به کارگیری جنگ افزارهای اتمی هشدار داد و گفت که این امر منجر به فاجعه‌ای جهانی می‌شود.

پیمان منع موشک‌های اتمی میان‌برد در سال 1987 بین آمریکا و اتحاد جماهیر شوروی سابق منعقد شد.  این پیمان آمریکا و روسیه را از تملک، تولید یا پرتاب آزمایشی موشک‌های کروز با برد بین ۳۰۰ تا ۳۴۰۰ مایل منع می‌کند.

«دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا مهر ماه با محکوم کردن روسیه به نقض پیمان منع موشک‌های  اتمی میان‌برد، تهدید کرد کشورش را از آن خارج می‌کند. روسیه نیز تاکید کرده تنها تا زمان پایبندی آمریکا به این پیمان در آن باقی می‌ماند.