کدخبر: ۲۵۸۸۱۹ لینک کوتاه

صدرنشینی یک ایرانی در دور پنجم رقابت‌های شطرنج سریع جهان

اقتصادنیوز: علیرضا فیروزجا در پایان دور پنجم بخش سریع رقابت‌های شطرنج قهرمانی جهان روسیه در رده نخست قرار گرفت.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، نخستین روز از رقابت‌های شطرنج قهرمانی جهان روسیه در بخش سریع و در پنج دور انجام شد که علیرضا فیروزجا در پایان دور پنجم در رده نخست قرار گرفت.

مگنوس کارلسن نروژی با ۳ امتیاز در رده ۷۶ ایستاده است.

پرهام مقصودلو و احسان قائم مقامی نیز دیگر نمایندگان ایران در بخش آزاد این رقابت‌ها به ترتیب با ۳ امتیاز و ۲.۵ امتیاز در رده پنجاه و یکم و صدو بیست و پنجم قرار دارند.

سارا سادات خادم الشریعه در رده بیست و پنجم بخش بانوان ایستاده است.

نتایج پنج دور نخست نمایندگان ایران:

علیرضا فیروزجا در دور نخست برابر دنیس خیسماتولین روسی با ریتینگ ۲۶۳۲، در دور دوم برابر بوریس گراچف روسی با ریتینگ ۲۶۶۹، در دور چهارم برابر ورزشکار گرجستانی با ریتینگ ۲۶۹۷ و در دور پنجم برابر ولادیسلاو ارتمیف روسی باریتینگ ۲۸۱۲ به برتری رسید. او در دور سوم مقابل الکساندر موروزویچ روسی با ریتینگ ۲۶۹۶ به تساوی رسید.

پرهام مقصودلو در دور نخست مقابل بوریس ساوچنکو روسی با ریتینگ ۲۶۶۰، در دور چهارم مقابل شطرنجباز روسی با ریتینگ ۲۵۷۳  در دور پنجم مقابل نماینده روسی با ریتینگ ۲۶۰۳ به برتری رسید. او در دور دوم برابر گابریل سارگیسیان ارمنستانی با ریتینگ ۲۶۷۴ و در دور سوم مقابل الکساندر راخمانوف روسی با ریتینگ ۲۶۱۳ شکست خورده بود.

احسان قائم مقامی در دور نخست مقابل دانیل دوبوف روسی با ریتینگ ۲۷۲۳ و در دور چهارم مقابل نماینده روس با ریتینگ ۲۶۵۰ شکست خورد. او در دور دوم مقابل نماینده ای از روسیه با ریتینگ ۲۲۰۹ به تساوی رسید. قائم مقامی در دور سوم برابر شوبین روسی با ریتینگ ۲۲۴۲ و در دور پنجم مقابل حریف روسی اش با ریتینگ ۲۱۷۳ به برتری رسید.

سارا سادات خادم الشریعه در دور اول مقابل جولیا دومچوا از روسیه با ریتینگ ۲۱۸۴، در دور سوم برابر دیانا آرتونوا اوکراینی با ریتینگ ۲۲۴۳ و در دور چهارم مقابل الکساندرا روسی با ریتینگ ۲۱۴۲ به برتری رسید. او در دور دوم  مقابل نماینده روس با ریتینگ ۲۱۵۳ باخت. او باید فردا در دور پنجم به مصاف نماینده ای از روسیه برود.

رده بندی شطرنج بازان ایران در پایان دور پنجم رقابت‌های سریع جهان روسیه:

رده - نام - امتیاز - ریتینگ

۱- علیرضا فیروزجا - ۴.۵ امتیاز - ۲۴۱۲

۵۱- پرهام مقصودلو - ۳ امتیاز - ۲۴۶۳

۱۲۵- احسان قائم مقامی - ۲.۵ امتیاز - ۲۵۲۴

بخش بانوان تا پایان دور چهارم:

۲۵ - ساراسادات خادم الشریعه- ۳ امتیاز - ۲۴۰۲

رقابت‌های بخش سریع از امروز آغاز و در بخش مردان در ۱۵ دور و در بخش بانوان در ۱۲ دور طی ۳ روز انجام خواهد شد.

بخش برق‌آسای این مسابقات نیز در دو روز و طی ۲۱ دور انجام می‌شود.