کدخبر: ۲۶۰۴۰۷ لینک کوتاه

وزارت خارجه روسیه:

جاسوس آمریکایی تابعیت انگلیسی دارد

اقتصادنیوز؛ وزرات خارجه روسیه اعلام کرد که فرد آمریکایی که به تازگی در مسکو به اتهام جاسوسی دستگیر شده است، تابعیت انگلیسی دارد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس؛ وزارت خارجه روسیه امروز جمعه تائید کرد که فرد آمریکایی که به اتهام جاسوسی دستگیر شده بود، تابعیت انگلیس را دارد.

یکی از سخنگویان وزارت خارجه روسیه  با اعلام این خبر در این مورد به خبرگزاری اسپوتنیک گفت که لندن خواستار دسترسی کنسولی به «پاول ویلان» شده است. این فرد جمعه گذشته به اتهام جاسوسی در مسکو دستگیر شده بود.

وی گفت: «او دارای تابعیت انگلیسی است و طرف بریتانیایی خواستار دسترسی کنسولی شده است که (این موضوع) در دست بررسی قرار دارد.» پیشتر مقامات انگلیسی به روزنامه «تایمز» گفته بودند که ویلان تابعیت انگلیسی دارد.

روابط عمومی سرویس امنیت فدرال روسیه روز دوشنبه اعلام کرده که نیروهای امنیتی این کشور «پاول ولان» را حین انجام فعالیت‌های جاسوسی دستگیر کرده‌‌اند.

روسیه چهارشنبه گذشته اعلام کرده بود که  امکان دسترسی کنسولی به ویلان را برای واشنگتن فراهم کرده است. «مایک پامپئو» وزیر خارجه آمریکا هم از روسیه خواسته بود فوراً ولان را آزاد کند. او گفت واشنگتن از مسکو خواسته درباره علت دستگیری او توضیح دهد.