کدخبر: ۲۶۰۸۴۰ لینک کوتاه

ژن خوب «فیدل کاسترو»

اقتصادنیوز؛ انتشار تصاویری از زندگی لوکس و تجملاتی تونی کاسترو، نوه فیدل کاسترو، رهبر فقید کوبای کمونیستی، جنجال گسترده ای در فضای رسانه ای و مجازی این کشور ایجاد است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا؛ تارنمای 'میامی هرالد' روز گذشته (شنبه) گزارش داد: 'تونی کاسترو' نوه 20 ساله فیدل کاسترو رهبر سابق کوبا با انتشار تصاویری از زندگی تجملاتی خود از جمله سفرهای گران قیمت، استفاده از خودرو لوکس بی.ام.دبلیو، سرو غذاهای گران و سواری با قایق تفریحی شخصی در صفحه شخصی اینستاگرام خود جنجال به پا کرده است.

نوه فیدل کاسترو در حالی شیوه زندگی لوکس را در پیش گرفته که میانگین دستمزدها در کوبا ماهانه حدود 30 دلار است و برخی این شیوه زندگی را مغایر با آرمان های انقلاب کوبا می دانند.

اعضای خانواده کاسترو به ندرت در انظار عمومی حاضر شده اند، این در حالیست که 'آنتونیو کاسترو' پدر تونی کاسترو بیشتر از همه در مکان های عمومی حضور داشته است.

در سال 2015 میلادی آنتونیو کاسترو در سواحلی در یونان و هتلی لوکس در ترکیه حضور یافت و زمانیکه یک خبرنگار ترکیه ای قصد عکس گرفتن از او را داشت، محافظان شخصی آنتونیو به او حمله کردند. 

به نظر می رسد که تونی همچون پدر، علاقه بسیار زیاد به سفرهای خارجی دارد. 

در صفحات اینستاگرام تونی تصاویر زیادی از سفر وی به مکزیک، اسپانیا، پاناما و سراسر کوبا مشاهده می شود.

گفتنی است، کوبا چند دهه است که به خاطر تحریم های مدام آمریکا با چالش های اقتصادی و اجتماعی فراوانی روبرو است و مقامات کوبایی بارها از سیاست های واشنگتن به دلیل تحت فشار قرار دادن کوبا انتقاد کرده اند. 

مقامات هاوانا تاکید کرده اند این تحریم ها مانع از توسعه اقتصادی و اجتماعی کشور کوبا شده است.