کدخبر: ۲۶۱۱۳۰ لینک کوتاه

معرفی مسن‌ترین بازیکنان جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۹/ حضور یک ایرانی

اقتصاد نیوز: مسابقات فوتبال جام ملت های آسیا در حالی برگزار می شود که تیم های مختلف از حضور بازیکنان مسن استفاده می کنند. این در حالی است که تیم ملی ایران نیز از این قاعده مستثنی نیست.

 

به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از طرفداری، جام ملت‌های آسیا 2019 امارات پس از مدت‌ها انتظار شروع شده و هیجان فوتبال ملی بار دیگر به این قاره بازگشته است. در این پست می‌خواهیم مروری داشته باشیم بر 10 بازیکن مسن جام که احتمالاً برای آخرین بار پیراهن تیم ملی کشورشان را در این رقابت‌ها بر تن می‌کنند.

در میان 10 بازیکن مسن جام ملت‌های آسیا 2019، تیم‌های امارات و اردن هر کدام دو نماینده دارند اما ژنگ ژی از چین صدرنشین مسن‌ترین بازیکنان است. با ذکر این نکته که پژمان منتظری در لیست مربوطه حضور دارد نگاهی خواهیم داشت به 10 بازیکن مسن جام ملت‌های آسیا 2019 امارات:

1- ژنگ ژی؛ 38 سال

ژنگ ژی

ژنگ ژی، هافبک و کاپیتان 38 ساله تیم ملی چین سابقه بازی در تیم‌های چارلتون اتلتیک و سلتیک اسکاتلند را دارد. این بازیکن در سال 2013 بهترین بازیکن آسیا لقب گرفت و 2 قهرمانی با تیم گوانگژو در لیگ قهرمانان آسیا را تجربه کرده است. ژی سابقه 104 بازی ملی در چین را داراست و هم اکنون در تیم گوانگژو چین توپ می‌زند.

2- پائول مولدرز؛ 37 سال

پائول مولدرز

پائول دلا کروز مولدرز هافبک هجومی و 37 ساله تیم ملی فیلیپین که در آمستردام هلند متولد شده است فوتبال خود را در تیم‌های پایه آژاکس و هارلم هلند آغاز کرد و سپس به تیم بزرگسالان هارلم پیوست. وقتی او در سال 2011 به تیم آدو دن هاگ هلند پیوست دوستش عکسی از او را به اکانت فیسبوک تیم ملی فیلیپین فرستاد تا برای تیم ملی این کشور از او دعوت شود. این بازیکن 44 بازی ملی برای فیلیپین انجام داده است. وی در تیم کرس نگرس فیلیپین بازی می‌کند.

3- عامر شفیع؛ 36 سال

عامر شفیع

عامر شفیع محمود صباح دروازه‌بان و کاپیتان 36 ساله تیم ملی اردن تنها چند ماه از معتاز یاسین، دروازه‌بان دوم اردن بزرگتر است. وی بازیکن تیم شباب اردن می‌باشد که در سطح اول لیگ این کشور قرار دارد. شفیع 126 بازی ملی برای اردن انجام داده است که آخرین بازی او مقابل استرالیا در همین جام بود که در آن خوش درخشید.

4- معتاز یاسین؛ 36 سال

معتاز

معتاز یاسین محجوب الفتیانی دروازه‌بان 36 ساله تیم ملی اردن در خانواده‌ای کاملاً ورزشی به دنیا آمده است. پدر او مربی بوکس است و برادرش در تیم الوحدت اردن توپ می‌زند. معتاز هم اکنون در الفیصلی اردن بازی می‌کند و دروازه‌بان دوم تیم اردن است.

5- اسماعیل مطر؛ 35 سال

مطر

اسماعیل مطر ابراهیم خمیس المخینی الجنیبی، مهاجم و کاپیتان 35 ساله تیم ملی امارات است. وی بیشتر عمر فوتبالی خود را در باشگاه الوحده امارات سپری کرده و اکنون بازیکن همین تیم است. مطر بارها در مقابل تیم ملی ایران بازی کرده و از این جهت ایرانی‌ها او را می‌شناسند. این مهاجم 99 بازی ملی برای امارات انجام داده است.

6- ایگناتی نستروف؛ 35 سال

نستروف

ایگناتی نستروف، دروازه‌بان 35 ساله تیم ملی ازبکستان سابقه 102 بازی ملی را برای تیم کشورش داراست. این بازیکن اکنون در تیم لوکوموتیو تاشکند ازبکستان بازی می‌کند.

7- اسماعیل احمد؛ 35 سال

اسماعیل احمد

محمد اسماعیل احمد اسماعیل مدافع میانی 35 ساله امارات در مراکش به دنیا آمد اما ملیت اماراتی گرفت و بیشتر عمر فوتبال خود را در تیم العین امارات سپری کرده است. وی به همراه تیم ملی امارات در جام ملت‌های 2015 به مقام سوم رسید.

8- پژمان منتظری؛ 35 سال

منتظری

پژمان منتظری دفاع میانی تیم ملی ایران پای به سن 35 سالگی گذاشته است و احتمالاً آخرین جام ملت‌هایی است که در آن حضور خواهد داشت. مدافع استقلال ایران در تیم‌های عربی همچون ام صلال و الاهلی قطر بازی کرده است و جدال سختی با مرتضی پورعلی گنجی و سید مجید حسینی برای فیکس شدن در ترکیب تیم ملی خواهد داشت.

9- نیکیتا گوربانف؛ 34 سال

گوربانف

نیکیتا گوربانف دروازه‌بان 34 ساله تیم ملی ترکمنستان در اتحاد جماهیر شوروی به دنیا آمد و پس از تجزیه شوروی ملیت ترکمنستانی گرفت. وی هم اکنون در تیم ساگادام ترکمنستان بازی می‌کند.

10- عبداللطیف بهادری؛ 34 سال

بهادری

عبداللطیف بهادری مدافع میانی 34 ساله تیم ملی فوتبال فلسطین در غزه به دنیا آمد و سال 2007 به تیم ملی کشورش فراخوانده شد. وی هم اکنون در تیم الجیش مصر توپ می‌زند.

مسن‌ترین بازیکنان جام ملت‌های آسیا 2019 امارات

رتبه نام بازیکن تیم ملی سن ماه تولد
1 ژنگ ژی چین 38 20 آگوست
2 پائول مولدرز فیلیپین 37 16 ژانویه
3 عامر شفیع اردن 36 14 فوریه
4 معتاز یاسین اردن 36 3 نوامبر
5 اسماعیل مطر امارات 35 7 آوریل
6 ایگناتی نستروف ازبکستان 35 20 ژوئن
7 اسماعیل احمد امارات 35 7 جولای
8 پژمان منتظری ایران 35 6 سپتامبر
9 نیکیتا گوربانف ترکمنستان 34 14 فوریه
10 عبداللطیف بهادری فلسطین 34 20 فوریه