کدخبر: ۲۶۱۱۷۲ لینک کوتاه

ترامپ پنجشنبه به مرز مکزیک می‌رود

اقتصادنیوز :سخنگوی کاخ سفید اعلام کرد: دونالد ترامپ پنجشنبه به مرز مکزیک می‌رود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از  مهر، «سارا سندرز» سخنگوی کاخ سفید امروز دوشنبه در پیامی توئیتری اعلام کرد: ترامپ قرار است پنجشنبه به منطقه مرزی آمریکا و مکزیک برود.

سخنگوی کاخ سفید در این خصوص نوشت: جزئیات بیشتری در این باره را بعداً اعلام می کنم.

این درحالی است که رئیس جمهوری آمریکا درباره چالش پیش روی خود در موضوع تأمین بودجه مورد نظرش برای تکمیل دیوار مرزی این کشور با مکزیک پیشتر اعلام کرده بود: تنها دلیلی که آنها (دموکرات ها) نمی خواهند این دیوار ساخته شود این است که دیوار (مرزی با مکزیک) کارایی دارد. ۹۹% از عبور غیرقانونی از مرز ما با این کار کاهش می یابد. دیواری خوب برنامه ریزی شده و به خوبی ساخته شده می تواند به دفعات زیادی در طول سال، هزینه خود را پرداخت کند.

این در حالی است که نشست اخیر تیمی از نمایندگان دولت آمریکا و نمایندگان کنگره آمریکا که با هدف بررسی راه های خاتمه دادن به تعطیلی کاخ سفید برگزار شده بود، بدون نتیجه ماند.

«دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا دیروز با اشاره به برگزاری نشست نمایندگان دو طرف از بی حاصل بودن مذاکرات بین آنها خبر داده بود.

پیش از این و با شکست مذاکرات رئیس جمهوری آمریکا و رهبران حزب دموکرات بر سر بودجه پیشنهادی کاخ سفید برای ساخت دیوار مرزی مکزیک، ترامپ پیشتر از آمادگی خود برای طولانی تر شدن تعطیلی دولت فدرال خبر داده بود.