کدخبر: ۲۶۱۴۷۱ لینک کوتاه

ظریف: ایران از سرمایه گذاری هند در بخش پتروشیمی استقبال می کند

اقتصادنیوز: وزیر امور خارجه ایران با بیان اینکه ایران از سرمایه گذاری هند در بخش نفت وگاز و پترشیمی استقبال می کند افزود:دو کشور درحال گفت وگو دراین خصوص هستند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا،محمد جواد ظریف درگفت وگو با خبرگزاری 'ان.ای آی ' هند در پاسخ به سوالی در خصوص دریافت گاز ارزان برای سرمایه گذاری در بخش پتروشیمی چابهار اظهار کرد ما همیشه آماده مذاکره با هند هستیم و از پیشنهادات این کشور استقبال می کنیم.
وی خاطرنشان کرد هند و ایران می توانند برای تامین منافع مردم خود با یکدیگر همکاری کنند.
ظریف اقتصاد ایران و هند را مکمل یکدیگر دانست و تصریح کرد ما می توانیم با یکدیگر در بخش هایی مختلف همکاری کنیم. ما به کالاها و خدمات هند احتیاج داریم و هند نیز به کالاها و خدمات ایرانی نیاز دارد.
وی خاطرنشان کرد در بخش بانکی ما بسیار خوشحال هستیم که بانک های پاسارگاد و یوکو در حال آغاز روابط تجاری با یکدیگر هستند.
وزیر امور خارجه ایران تصریح کرد ما امیدواریم با وجود تحریم های غیر قانونی آمریکا، هند و ایران بتوانند برای تامین منافع مردم خود و منطقه با یکدیگر همکاری کنند.
محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران عصر روز دوشنبه در سفری سه روزه به همراه یک هیات بلند مرتبه سیاسی و تجاری وارد دهلی نو شد.
وی قرار است در ادامه برنامه های خود در هند، امروز با سوشما سواراج وزیر امور خارجه این کشور دیدار و گفت و گو کند. ظریف همچنین در کنفرانس بین المللی رایسینا (RAISINA) سخنرانی خواهد کرد.
کنفرانس بین المللی سالانه گفت و گوی رایسینا(RAISINA) یک کنفرانس چند جانبه است که توسط اندیشکده بنیاد تحقیقات نظارتی هند برگزار می‌شود به مسائل چالش برانگیز جامعه جهانی می‌پردازد.