کدخبر: ۲۶۱۴۷۲ لینک کوتاه

بنیاد شهید مکلف به بیمه تکمیلی ایثارگران شد

اقتصادنیوز: نمایندگان مجلس بنیاد شهید را مکلف به پرداخت بیمه تکمیلی ایثارگران کردند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان ، نمایندگان مجلس در جلسه علنی امروز (چهارشنبه ۱۹ دی ماه) با طرح اصلاح ماده ۱۳ قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران با ۱۷۳ رأی موافق، ۱۴ رأی مخالف و ۷ رأی ممتنع از مجموع ۲۱۶ نماینده حاضر در جلسه علنی موافقت کردند.

در بند الف بعد از عبارت "هرساله" عبارت "براساس تعداد و سرانه" و بعد از عبارت "بودجه سنواتی" عبارت "به صورت صد در صد تخصیص یافته" اضافه می‌شود و تبصره‌های یک تا چهار آن حذف می‌شود.

طبق اصلاحات صورت گرفته در بند ب با اجرای حکم این ماده خدمات بهداشتی و بیمه درمانی مکمل آزادگان، جانبازان، ایثارگران شاغل، غیرشاغل، بازنشسته و والدین، همسران و فرزندان شهدا و افراد تحت تکفل آنها بر عهده بنیاد شهید و امور ایثارگران است.

تعهدات دستگاه‌های اجرایی و بیمه‌های ذیربط در این خصوص از تاریخ ۱ آبان ۱۳۹۷ تا زمان تصویب این قانون و تا پایان سال ۱۳۹۷ به بنیاد شهید و امور ایثارگران منتقل می‌شود.

اجرای احکام این ماده مانع ارائه خدمات بیمه درمانی تکمیلی توسط دستگاه‌های اجرایی ذیربط به کارکنان شاغل موضوع این ماده نیست این قانون از تاریخ تصویب لازم الاجرا می‌باشد.