کدخبر: ۲۶۱۴۹۸ لینک کوتاه

حمایت پمپئو از اقدام ضد ایرانی میزبان تروریست ها

اقتصادنیوز: &#۰۳۹;مایک پمپئو&#۰۳۹; وزیر خارجه آمریکا با انتشار پیامی در توئیتر، حمایت واشنگتن را از تحریم های جدید اروپا علیه ایران اعلام کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، در پیام پمپئو که شب گذشته (سه شنبه) به وقت ایران انتشار یافته، آمده است: امروز اتحادیه اروپا اولین تحریم‌های خود علیه رژیم ایران را از زمان توافق هسته‌ای صادر و کشور هلند فاش کرد که ایران هدایت ‌کننده ترور دو تبعه هلندی در سال‌های 2015 و 2017 بوده است. پیش از این دانمارک و فرانسه نیز دو حمله تروریستی ایران را در سال 2018 خنثی کرده بودند. 

وزیر امور خارجه آمریکا ادعا می کند: ایران و حزب‌الله لبنان از سال 1979 اروپا را هدف ترور خود قرار داده‌اند. کشورهای اروپایی امروز با وارد عمل شدن علیه ایران، پیامی روشن به این کشور فرستادند که تروریسم تحمل نخواهد شد. آمریکا با قدرت از تحریم‌های جدید حمایت می‌کند و در کنار متحدان اروپایی برای رویارویی با این تهدید مشترک می ایستد. 
پمپئو در این توئیت نوشت: وزارت خارجه انگلیس نیز با اشاره به آنچه توطئه های ایران در سطح اروپا خواند اعلام کرد که تعهد لندن به حفظ برجام 'مانع خودداری از توجه به اقدامات خصمانه و بی ثبات کننده ایران نمی شود. 
'آندرس ساموئلسون' وزیر امور خارجه دانمارک روز گذشته (سه شنبه) از آغاز تحریم هایی علیه ایران در ارتباط با ادعاهای مربوط به سوء قصد به برخی مخالفان در اروپا خبر داد. 
استناد وزیر امور خارجه دانمارک به گزارشی است که روز سه ‌شنبه (30 اکتبر - 8 آبان) سرویس اطلاعاتی دانمارک منتشر کرد و در آن مدعی شد، برخی یا گروهی قصد ترور یک فرد مرتبط با گروهک تروریستی الاحوازیه را داشته‌اند که در دانمارک زندگی می‌کند. 

** اروپاییان با میزبانی تروریست ها درگناه آنها شریک هستند 
ادعای وزیر امور خارجه دانمارک با واکنش 'محمد جواد ظریف' وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران همراه شد و وی در توئیتی با اشاره به شهادت 12 هزار ایرانی توسط منافقین، اروپا را به علت حمایت ها و میزبانی از این جانیان، شریک جرم این گروه تروریستی به حساب آورد. 
ظریف در این پیام تصریح کرده است: اروپایی ها از جمله دانمارک، هلند و فرانسه پناهگاهی برای گروهکی هستند که 12 هزار ایرانی را شهید و با همراهی خود صدام را در جنایت علیه کردها کمک کردند؛ همانند دیگر تروریست هایی که هم اکنون قتل ایرانیان بی گناه را از اروپا طراحی می کنند.