کدخبر: ۲۶۱۶۶۲ لینک کوتاه

تحصیل ۲هزار طلبه زن در گلستان

مدیر حوزه علمیه خواهران استان گلستان گفت: دو هزار طلبه در حوزه های علمیه خواهران گلستان مشغول به تحصیل هستند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، نفیسه حسینی‌ واعظ، پیش از ظهر پنجشنبه در آیین تکریم و معارفه مدیریت حوزه علمیه خواهران استان گلستان اظهار کرد: حوزه علمیه از دستاوردهای انقلاب است و طبق تدبیر امام راحل (ه) رشد و گسترش چشمگیری یافت.

وی با بیان این که حوزه علمیه گلستان فعالیت خود را از سال 61 آغاز کرده، گفت: در حال حاضر در استان 14 حوزه علمیه خواهران داریم که در اقصا نقاط استان فعالیت می کنند.

حسینی واعظ گفت: دو هزار فارغ التحصیل داریم که حدود هزار نفر به عنوان مبلغه در استان و یا استان های همجوار فعالیت می کنند.

مدیر حوزه علمیه خواهران استان گلستان گفت: قریب دو هزار طلبه هم مشغول تحصیل هستند که در سطح دو و سطح سه در سه رشته مختلف مقطع چهار مشغول به تحصیل هستند.

وی ادامه داد: امروزه دشمن نظام خانواده، نظام آموزشی و نخبگان را نشانه رفته است و با تقویت حوزه های علمیه خواهران می توان این هدف دشمن را تضعیف کرد.

حسینی واعظ با بیان این که الگوسازی از دیگر اهداف حوزه های علمیه است، گفت: نمی‌توان نقش و جایگاه زنان را در این زمینه نادیده گرفت.

وی افزود: در حال حاضر به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی 2 هزار طلبه خواهر در سطح استان گلستان تحصیل می‌کنند.

مدیر حوزه علمیه خواهران استان گلستان تاکید کرد: حوزه علمیه در سلامت جامعه نقش آفرین است و می‌تواند به تربیت دختران و مادران مذهبی در استان گلستان کمک کند.