کدخبر: ۲۶۱۶۷۰ لینک کوتاه

معاون پژوهش حوزه علمیه خواهران:

حوزه علمیه فقط نهاد آموزشی نیست

معاون پژوهش حوزه علمیه خواهران گفت: حوزه علمیه صرفاً یک نهاد آموزشی نیست.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، حجت‎‎الاسلام علی‎اکبر حصاری پیش از ظهر پنجشنبه در مراسم تودیع و معارفه مدیر حوزه علمیه خواهران استان گلستان اظهار کرد: هدف‎گذاری برای راه‎اندازی حوزه‎های علمیه خواهران به خوبی انجام شده و حجم گسترده تبلیغات در این زمینه نشانه موفقیت این نهاد است.

وی با بیان این که معمولاً به پایگاه‎هایی حمله می‎شود که بیشترین اثرگذاری را دارند، افزود: در دو سال اخیر به صورت هدفمند علیه حوزه‎های علمیه خواهران حملاتی صورت گرفته و این نشانه موفقیت این نهاد است.

حصاری ادامه داد: سال 98 به عنوان آغاز بالندگی حوزه‎های علمیه خواهران اعلام شده و برنامه های ما هم در همین راستا است.

وی با اشاره به این که نام حوزه علمیه، حوزه علمیه است اما آن صرفاً یک نهاد آموزشی نیست، تأکید کرد: حوزه علمیه باید فارغ از جنسیت به سوی تولید علم حرکت کند.

معاون پژوهش حوزه علمیه خواهران گفت بیان کرد: ابر پروژه‎های انقلاب مانند تمدن نوین اسلامی و زندگی دینی محتاج کار علمی و تولید علم است.

حصاری اظهار کرد: برای اداره جامعه به حضور بانوان در پست های مدیریتی نیازمندیم امری که گاه مورد غفلت قرار گرفته است.

وی ادامه داد: حوزه علمیه کارکردهای متعددی همچون تبلیغی، فرهنگی، سیاسی و اجتماعی دارد و زمانی موفق می شود که تمام آنها را به صورت سازمان یافته حرکت دهد.

وی تأکید کرد: در سنوات اخیر شکل‎دهی به نهاد آموزشی حوزه‎ها مورد توجه بوده اما باید سایر کارکردهای آن هم نهادینه شود که وجه مشترک آن ها علمی بودن با بهره گیری از علوم دینی است.

لازم به ذکر است که در پایان مراسم کتاب حجاب‎پژوهی با تاکیدات قرآن و سنت در گلستان رونمایی شد.